Zapowiedzi fantasy wrzesień 2023

Jeśli stęskniliście się za tytułami pełnymi magii, mamy dla Was dobrą wiadomość! Nadchodzący miesiąc będzie obfitował w fantastykę. Jakie tytuły na nas czekają? Sprawdź sam i poznaj zapowiedzi fantasy wrzesień 2023!

Zapowiedzi fantasy wrzesień 2023

Książki Dziedziczka Pecha. Akademia. Tom 1. Część 1 szukaj na TaniaKsiazka.pl

Dziedziczka Pecha. Akademia. Tom 1. Część 1

Aby poczuć ciepło, musisz zrozumieć chłód. Aby zauważyć światło, musisz poznać mrok. By docenić szczęście, musisz przejść przez nieszczęście. Kontrasty te nigdy nie istniałyby bez siebie nawzajem.

W kraju, który po latach wciąż czuł strach przed atakami zdegenerowanych wyrzutków, ochrona przed następną tragedią stała się priorytetem. Dlatego Akademia przygotowywała najważniejszych członków społeczeństwa: naukowców ulepszających codzienność, lekarzy ratujących życie, wojowników broniących ludności oraz rzemieślników dostarczających im niezbędne zasoby.

Jednak wśród kandydatów na nowe pokolenie obrońców pojawiła się postać, której według wielu miejsce było pod ziemią, a nie wśród uczestników treningów. Ale zasady były klarowne. Jeśli chciała pozostać na powierzchni, musiała połączyć swoje losy z kimś, kto był jej absolutnym przeciwieństwem. Mogła być zagrożeniem dla innych, ale z nim miała możliwość stać się czymś więcej.

PREMIERA: 06 września

Zapowiedzi fantasy wrzesień 2023: Cień Kitsune znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cień Kitsune

Bycie lisem jest łatwiejsze niż bycie człowiekiem. Niemniej młoda Yumeko, będąca magiczną kitsune, tego jeszcze nie rozumie. Mieszkając na pograniczu świata duchów i ludzi, poszukuje swojego przeznaczenia. To przeznaczenie jednak znajdzie ją samo, gdy armia demonów zniszczy jej dom i pozbawi rodzeństwa.

Zdruzgotana i przestraszona, wie tylko jedno: musi zabezpieczyć cenny skarb, który jest w jej posiadaniu. Najbezpieczniejszym miejscem do ukrycia go jest legendarna świątynia, znana z mitów i opowieści. Ale aby tam dotrzeć, musi pokonać złośliwe demony, potężne zaklęcia i ogrom ludzkiej nikczemności.

Jedyne, co ma po swojej stronie, to jej lisia magia, przebiegłość i narastający w niej gniew, manifestujący się jako błękitny, zimny płomień.

PREMIERA: 08 września

Szukasz Okno skąpane w mroku. Tajemnice Króla Shepherda. Tom 1? Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Okno skąpane w mroku. Tajemnice Króla Shepherda. Tom 1

Elspeth Spindle desperacko potrzebuje strażnika, którego zna jako Koszmar i który może być jej własnym ciemnym aspektem. Zwykła dawka szczęścia nie ustrzeże Elspeth przed zagrożeniami mglistego królestwa Blunder. Dziewczyna polega na Koszmarze, antycznym duchu zaklętym w jej świadomości, który chroni ją i jej tajemnice.

Ale nic nie jest za darmo, a magia zawsze ma swoją cenę.

Pewnego dnia na leśnej ścieżce spotyka tajemniczego bandytę, który diametralnie zmieni jej życie. Wplątana w sieć kłamstw i cieni, dołącza do rebeliantów, których celem jest wyzwolenie królestwa Blunder spod wpływów mrocznej magii. Co gorsza, okazuje się, że bandyta to kapitan związany z królewską rodziną, który jest również zdrajcą.

Ich wspólną misją jest zebranie dwunastu Kart Opatrzności, klucza do lekarstwa na magiczną zarazę. Ale z każdą minutą stawka rośnie, a niewytłumaczalna chemia między Elspeth i kapitanem staje się coraz bardziej paląca. Co więcej, Elspeth musi zmierzyć się ze swoim najciemniejszym sekretem. Koszmar zaczyna dominować nad jej myślami, i możliwe, że nie będzie mogła go powstrzymać.

(Książka przeznaczona jest dla osób powyżej szesnastego roku życia).

PREMIERA: 13 września

Śmiech diabła. Dzieci Starych Bogów znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Śmiech diabła. Dzieci Starych Bogów

Gdy nadzieja gaśnie, rodzi się szaleństwo. W momencie, kiedy bohaterowie zanikają, pojawiają się szaleńcy.

Bohaterowie kolejnej propozycji z listy zapowiedzi fantasy na wrzesień 2023 w ciągu jednej nocy stracili wszystko, co kochali. Bez domu i wiary w jaśniejsze jutro zdecydowali oddać swoje życie dla przysięganej zemsty. Ale los miał dla nich inny scenariusz.

Aine i Bertram, dziedzice dwóch starodawnych Rodów, nie zdają sobie sprawy, że ich przeznaczenie jest nierozerwalnie splecione z Ziarnami Relenvel. Ziarna to mityczne stworzenia, które dorównują bogom. Nie zdają też sobie sprawy, że cierpienia, które doznali, są częścią większej gry, zaś jej stawka przewyższa wszelkie oczekiwania.

Tym razem to człowiek zdecyduje o losie konfliktu z bóstwami. Jednak czy wybierze mądrze?

PREMIERA: 13 września

Książkę Złodziejka artefaktów znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Złodziejka artefaktów

Zora Muškatova posiada niezwykłe zdolności, które pozwalają jej włamywać się niezauważenie do domów. Jednak jej szczęście nie trwa wiecznie.

Zora wpada w sidła skomplikowanej siatki przestępczej prowadzonej przez miejski gang, który zmusza ją do ryzykownych zadań. Kiedy podczas jednej z kradzieży zostaje złapana przez przystojnego kolekcjonera, Leviego Draboňa, cała sytuacja ulega zmianie. Levi zauważa w Zorze coś, czego nie dostrzegł nikt inny i zamierza wykorzystać ją do własnych celów.

Niebawem w mieście pojawia się nowy kolekcjonera, co zapowiada tylko kłopoty…

PREMIERA: 14 września

Książki Zawisza. Złamany półksiężyc szukaj na TaniaKsiazka.pl

Zawisza. Złamany półksiężyc

Tureckie wojska nacierają na Europę. Po przejęciu Widyń i Bałkanów, stoją już na progu Węgier. Chrześcijański świat oczekuje, że miecz, który kiedyś pokonał Krzyżaków, teraz też obroni ich wiarę.

W odpowiedzi na wezwanie Zygmunta Luksemburczyka zgłasza się wielu chętnych. Niektórzy kierują się chciwością, inni pragną sławy bojowej, a jeszcze inni pragną pokuty.

Pod flagą Zawiszy Czarnego jest miejsce dla każdego, kto ma odwagę w sercu i siłę w ramieniu. Niemniej jednak, zbliża się jakaś tajemnicza dłoń z ukrytym sztyletem, myśląc tylko o jednym – wykonać zemstę.

 

PREMIERA: 15 września

Zapowiedzi fantasy wrzesień 2023: tytułu Parias szukaj na TaniaKsiazka.pl

Parias. Trylogia Przymierza Stali. Tom 1

Władza może być dziedziczona, ale zdobywanie i zabezpieczenie swojej pozycji często wiąże się z ofiarą.

Alwyn, początkowo skazany na życie w dnie społecznego hierarchii, miał zakończyć swoje dni w leśnym odosobnieniu. Pewnego dnia uratował go jednak najbardziej zdemoralizowany przestępca, król bandytów.

Parias to saga o człowieku, który używał siły tylko wtedy, gdy musiał, walczył, gdy widział szansę na triumf, i bez zastanowienia uciekał, gdy jego egzystencja była na krawędzi. Opowieść o osobie, która odbiła się od dna, by mierzyć w stronę szczytu.

Egzystencja bandytów to niekończąca się gra stąpania po cienkim sznurku zbudowanym z ich osobistych tragedii. Kiedykolwiek ten sznur może się zmienić w pętlę, która ich schwyta.

PREMIERA: 22 września

Książki Fourth Wing. Czwarte Skrzydło szukaj na TaniaKsiazka.pl

Fourth Wing. Czwarte Skrzydło

Młoda Violet Sorrengail zostaje zmuszona przez swoją matkę, surową dowódczynię, do dołączenia do konkurencyjnego programu szkolenia jeźdźców smoków. Zamiast spokojnego życia w bibliotece, Violet musi teraz rywalizować o rzadką możliwość związania się ze smokiem. Jest to podwójnie trudne, ze względu na jej niewielki wzrost i kruchą posturę. Wielu chce ją wyeliminować, zarówno ze względu przez smoka, jak i jej matkę, którą inni nie darzą sympatią.

Violet polega na swoim intelekcie i sprycie, aby przetrwać w tym niebezpiecznym świecie. Sytuację komplikuje narastająca wojna i słabnące bariery królestwa, a także tajemnice, które dowódcy wydają się ukrywać.

W tej wojskowej akademii każdy ma swój cel. Można ją opuścić tylko dwoma sposobami: albo jako absolwent, albo jako ofiara.

PREMIERA: 27 września

Spellmaker. Spellbreaker. Tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Spellmaker. Spellbreaker. Tom 2

Krwawa fala zabójstw magicznych adeptów nie stanowi dla Elsie Camden tajemnicy. Dziewczyna zna tożsamość sprawcy, ale nie wie, jak go dopaść, nie zdradzając swojego ukrywanego talentu.

Elsie będzie musiała spróbować przechytrzyć najbardziej przebiegłego kryminalistę w Anglii, dysponującego arsenałem skradzionych zaklęć. Jego cel jest jasny – przekonać ją do przejścia na mroczną stronę.

Gdy Elsie jest bliska złapania mordercy, dostaje od niego propozycję współdziałania. Jednak musi być wyjątkowo ostrożna w użyciu swoich nowo nabytych zdolności, bo inaczej jej misterny plan może się zawalić…

 

PREMIERA: 27 września

Zapowiedzi fantasy wrzesień 2023: 7th heaven znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

7th Heaven

7th Heaven, klub na pograniczu różnych światów, to miejsce, gdzie legalność spotyka się z podziemiem. To tu Conifer, drobny przestępca, spotyka bogatą Yararę, nieświadom, że to doprowadzi go do problemów z krwiożerczym syndykatem i wszechobecną inwigilacją.

Duo zmuszone jest do ucieczki w świecie, gdzie życie poza metropolią jest niemożliwe i gdzie panuje śmiertelny wirus. Ale czy miłość będzie wystarczająca, żeby przetrwać w dystopijnym świecie kontrolowanym przez korporacje?

Jest to opowieść o pragnieniu wolności, buncie i miłości w cyberpunkowym świecie.

PREMIERA: 28 września

Girl, Godess, Queen przeczytasz dzięki TaniaKsiazka.pl

Girl, Goddess, Queen

Buntownicza młoda bogini i zarozumiały władcą zaświatów, który musi schować swoje ego. Ale ta bogini ma asa w rękawie…

Wiele wieków temu bogowie przedstawili historię, w której Persefona była jedynie narzędziem w ich intrygach. Mówiono, że to Hades ją uprowadził i zmusił do ślubu, a zrozpaczona Demeter pogrążyła Ziemię w cierpieniu. Lecz to tylko legenda. Rzeczywistość jest o wiele bardziej intrygująca!

Persefona nie została porwana – z własnej woli rzuciła się w otchłań zaświatów. Nie chciała poślubić egocentrycznego boga, bardziej zakochanego w sobie niż w niej. Wstąpiła do jego królestwa, by zaproponować pewną umowę…

Teraz musi tylko przekonać tego irytującego, pewnego siebie i złowieszczego władcę podziemi, by przyjął jej propozycję. Jej plan jest tak spektakularny, że Olimp nie pozostanie obojętny! A skutki mogą być śmiercionośne. Szczególnie gdy już jesteś w krainie zmarłych…

Nowe ujęcie legendy o Hadesie i Persefonie, łączące świat bogów i ludzi w nowoczesnej odsłonie.

PREMIERA: 28 września

Zapowiedzi fantasy wrzesień 2023: Dziedzitwo Jadeitu kupisz na TaniaKsiazka.pl

Dziedzictwo Jadeitu

W Dziedzictwie Jadeitu, kolejnej zapowiedzi fantasy na wrzesień 2023, rodzeństwo Kaul musi stawić czoła rywalizującym klanom, walcząc o prestiż i dominację w metropolii zainspirowanej wschodnioazjatyckimi miastami.

Jadeit, tajemniczy magiczny materiał, kiedyś zarezerwowany tylko dla wojowników Zielonych Kostek z Kekonu, przyciąga teraz uwagę ludzi na całym globie.

Kamień ten pobudza wyobraźnię wszystkich, od rządów tradycyjnie zaangażowanych w magiczne sprawy, przez najemników i baronów przestępczych, aż do nowych graczy w tej arenie, takich jak medycy i sportowcy czy nawet studia filmowe. Rywalizacja o jadeit eskaluje, stając się coraz bardziej brutalna. Życie rodziny Kaul już nigdy nie wróci do normy.

Zmęczeni ciągłymi konfliktami i tragediami, Kaulowie muszą zmierzyć się z rodzinnych urazami i resentymentami. Ich przeciwnicy zyskują na sile, podczas gdy kraj jest zagrożony przez wewnętrzne podziały i zewnętrzne wpływy.

Klan musi nauczyć się odróżniać przyjaciół od nieprzyjaciół, porzucić dawne spory i przygotować się na drastyczne poświęcenia… lecz niewzruszone więzi rodzinne i lojalność mogą nie być wystarczające, by obronić klany Zielonych Kostek i naród, którego przysięgli strzec.

 

PREMIERA: 28 września

W cieniu błyskawic. Trylogia Magów Szkła. Tom 1 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

W cieniu błyskawic. Trylogia Magów Szkła. Tom 1

Geniusz i szaleństwo różni jedynie miarą osiągnięć.

Magiczne szkło, zdolne zarówno do siania śmierci, jak i uzdrowienia, a obok młody czarodziej-dowódca z umysłem pełnym ideałów. Zrujnowane miasto, zabójstwo w biały dzień, przełomowe wynalazki z potencjałem odmienienia świata oraz śmiertelnie ryzykowne dochodzenie, prowadzone na tle makabrycznej gry politycznej.

To opowieść, w której motywy splecione są niczym subtelna pajęcza sieć, a każdy uśmiechający się towarzysz może okazać się trującym pająkiem.

PREMIERA: 29 września

Która propozycja z zapowiedzi fantasy na wrzesień 2023 zaciekawiła Cię najbardziej? 🙂

Zapowiedzi fantasy wrzesień 2023 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl