Nowa powieść z Uniwersum Metro 2035 to nie lada gratka dla wszystkich miłośników tego świata i literatury science fiction. Dmitry Glukhovsky stworzył niepowtarzalne uniwersum, do którego dołączyło już wielu pisarzy. Jednym z nich jest Siergiej Niedorub, którego książkę pt. Czerwony wariant mamy przyjemność dziś zaprezentować. Powieść szturmem podbiła serca Czytelników na całym świecie i w błyskawicznym tempie zdobyła tytuł bestsellera. Co ciekawe, pisarz swoją współpracę z Glukhovskym rozpoczął już w 2011, kiedy prezentowana dziś powieść została właśnie zapowiedziana. Warto również wspomnieć, że Czerwony wariant jest drugą z cyklu, w którym akcja dzieje się w 2035 roku. Tym samym fani uniwersum musieli całkiem długo czekać na nowość z ich ulubionego świata.

Nowa powieść z Uniwersum Metro 2035 – tajemnice Czerwonej Linii

Akcja powieści rozgrywa się w Kijowie. Miasto zostało doszczętnie zniszczone przez nuklearną katastrofę. W związku z tym pozostały w nim jedynie dwie linie metra, a „czerwona” linia została zasypana gruzem. Jednak nieoczekiwanie, podczas wypadu na powierzchnię, stalkerzy Krzyża spotykają zupełnie obcego człowieka. Żaden z nich nie ma pojęcia, kim jest nieznajomy. Nikt nic nie wie o jego pochodzeniu, poza jedną dziewczyną. Ta jednak ma problem z wypowiedzeniem swoich wspomnień. Droga do odkrycia prawdy prowadzi przede wszystkim przez ciemne korytarze i mroczne stacje metra.

Główny bohaterem tej historii jest Jon, nauczyciel, a nie wojowniczy stalker, jak bywało do tej pory w powieściach z uniwersum. Tym samym czytelnicy mają niepowtarzalną okazję poznać wydarzenia z zupełnie innej perspektywy. A to wszystko sprawia, że rozwikłanie zagadki staje się jeszcze bardziej interesujące dla czytelników.

Nowa powieść z Uniwersum Metro 2035 pt. Czerwony wariant znajduje się tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę powieść wszystkim miłośnikom literatury science fiction, której akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością pisarza, to dobry moment, by nadrobić zaległości. Ponadto jest to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika twórczości Dmitry’a Glukhovskiy’ego.