Wszystko, co lśni to światowy bestseller, którego autorką jest Eleanor Catton. Dla wszystkich fanów tej powieści mamy dobrą wiadomość. Otóż okazuje się, że owa historia zostanie zaadaptowana na mały ekran, przybierając formę serialu.  Co ważniejsze, pieczę nad adaptacją projektu sprawować będzie sama twórczyni powieści.

Wszystko, co lśni

Wszystko, co lśni – kilka faktów na temat adaptacji

Jedną z ważniejszych informacji jest fakt, że sezon będzie liczył 6 odcinków. Za całość produkcji odpowiadać będą stacja BBC oraz studio Working Title. Zaś efekty tej pracy fani będą mieli okazję zobaczyć na kanale BBC Two, który z miesiąca na miesiąc prężnie poszerza ofertę. Scenariusz do serialu stworzy oczywiście Eleanor Catton. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w 2017 roku w Nowej Zelandii. Autorka zaznacza, że praca nad projektem wcale nie należy do łatwych. Jak sama to określiła, ma wrażenie, że jest jak muzyk, który zna melodię, ale dostał zupełnie nowy instrument, na którym musi ją zagrać. Jeśli chodzi o producentów, to zaadaptowaną historię opisują, jako powieść o miłości, zabójstwie oraz zemście w czasach, gdy zarówno kobiety jak i mężczyźni poszukiwali fortuny, przemierzając cały świat.

Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż podobny wątek występuje również w książce. Tam akcja powieści osadzona została przez autorkę w czasach trwania gorączki złotej. Jest to XIX wiek, a tłem wydarzeń jest Nowa Zelandia, do której przybywa Annie Wetherell w poszukiwaniu nowego, lepszego życia.

Warto wspomnieć, że Eleanor Catton za powieść Wszystko, co lśni otrzymała Man Booker Prize w 2013 roku. Tym samym stała się najmłodszą laureatką w historii owego wyróżnienia. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z książką, to właśnie nadarzyła się wspaniała okazja. Gorąco zachęcamy!