Kroniki Wampirów to kultowy już cykl, który przyniósł ogromną sławę jego autorce, Anne Rice. Pisarka przygodę z tymi mrocznymi postaciami rozpoczęła w 1976 roku. Wtedy też światło dzienne ujrzała pierwsza część cyklu, pt. Wywiad z Wampirem. Natomiast w 1994 roku publiczność miała okazję zapoznać się z równie głośną adaptacją kinową owej powieści. Teraz przyszedł czas na odświeżenie słynnej serii.

39291200208ks

Kroniki Wampirów – plany Anne Rice

Autorka o swoich zamiarach poinformowała fanów na jednym z portali społecznościowych. Przy tej okazji podała również dobrą wiadomość, która głosi, że udało się jej odzyskać prawa do ekranizacji własnych książek. Rice zdecydowała, że adaptacja przyjmie formę serialu, gdyż jak uważa, trwają właśnie złote czasy tej metody. Pomysł Anne popiera jej syn, Christopher, w którym kobieta ma ogromne wsparcie, a który również zajmuje się pisarstwem. Dlatego też to owa dwójka podjęła się zadania stworzenia scenariusza do pierwszego odcinka serialu. Również oni zajmują się opracowaniem konceptu na całą fabułę, która będzie opowiadać historię słynnego Lestata. Anne i jej syn wzięli także na siebie rolę producentów wykonawczych.

Dla fanów pisarki to niesamowicie dobra wiadomość. Kiedy tylko dowiedzieli się o planach pisarki, w komentarzach prosili ją, by serię Kroniki Wampirów klimatem przybliżyła do słynnej Gry o Tron. Okazuje się, że autorka wsłuchuje się uważnie w „głos ludu”, gdyż oznajmiła, że chce tego samego, co wielbiciele jej twórczości. Tak więc można spodziewać się, że fani otrzymają serial na najwyższym poziomie, który przypadnie im do gustu już od pierwszego odcinka.

My tymczasem polecamy pierwszą część cyklu pt. Wywiad z Wampirem.