Wybór Donalda Tuska i Anne Applebaum - zapowiedź Wybór Donalda Tuska i Anne Applebaum

Wybór Donalda Tuska i Anne Applebaum to fascynująca książka, której premierę zaplanowano na 10 grudnia. Na półkach księgarni pojawi się nakładem Wydawnictwa Agora i usatysfakcjonuje wszystkich miłośników polityki polskiej i europejskiej. Odnajdziemy w niej ideę sprzeciwu wobec bezsilności i bezradności oraz nadzieję i wiarę autorów w zwycięstwo demokratycznych wartości i demokratycznego świata, oraz wizje dróg, które mogą do tego doprowadzić.

Wybór Donalda Tuska i Anne Applebaum Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wybór Donalda Tuska i Anne Applebaum

Wybór Donalda Tuska i Anne Applebaum to zapis dwunastu rozmów, w których autorzy skupili się na analizie wyborów, przed którymi stoją Polska, Europa i świat. Odpowiadają też na interesujące pytania, frapujące nas wszystkich. Na czym polega pakt z diabłem, który podpisali Orban, Kaczyński i inni autorytaryści? Dlaczego Rosja chce podzielić Europę? Czy Chiny wygrają cyfrową walkę o kontrolę nad światem? Dlaczego Unia Europejska, chociaż jest potęgą, częściej bywa chłopcem do bicia? Jak podzieliliśmy się na obce sobie plemiona i czy potrafimy mimo to wspólnie żyć? Jak sprawić, by w kryzysie migracyjnym przyzwoitość nie stała się synonimem bezradności, a ksenofobia synonimem skuteczności? Dlaczego Polska może stać się państwem frontowym i jakie mogą być tego konsekwencje? Czy patriotyzm nieuchronnie zagarnęli dla siebie nacjonaliści? Jak demokraci mają znów wygrywać wybory – nie tylko w Ameryce? Jak bardzo boli hejt?

W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz. Dlatego nie mamy prawa do pesymizmu.

~ fragment książki

Autorzy książki nie tylko przybliżają czytelnikowi kluczowe problemy współczesnego świata. Uchylają również rąbek kotary, zdradzając sekrety zza kulis wielkiej polityki. Dogłębną i wnikliwą analizę rzeczywistości wzbogacają fascynującymi opowieściami i anegdotami o Joe Bidenie, Viktorze Orbanie, Borisie Johnsonie, Angeli Merkel, Emmanuelu Macronie, Władimirze Putinie czy Jarosławie Kaczyńskim.

W rozmowach Anne Applebaum z Donaldem Tuskiem zarysowują się dwie perspektywy: wybitnej publicystki i autorki książek o najnowszej historii oraz wytrawnego polityka, który poddaje weryfikacji teorie polityczne. W ich dyskusjach widać wzajemne uzupełnienie się, ale również nie brakuje kwestii spornych. 

Książkę Wybór Donalda Tuska i Anne Applebaum możesz zamówić pod tym linkiem.

Czytaj także: