Wydawnictwo Mova – marka Wydawnictwa Kobiecego!
Wydawnictwo Mova to marka, która zainteresuje wszystkich wielbicieli polskich reportaży i literatury faktu. Ponieważ nowa marka Wydawnictwa Kobiecego powstała właśnie z potrzeby wydawania książek polskich reportażystów. W związku z tym będą to pozycje, podejmujące tematy bliskie każdemu człowiekowi i odważne, które odsłaniają szokujące kulisy znanej nam rzeczywistości. Poza tym wśród propozycji wydawniczych marki znajdziecie również trzymające w napięciu kryminały oraz współczesną literaturę piękną, która nadaje znaczenia niezwykłym historiom. Jesteście ciekawi, jakie książki już niebawem pojawią się w sprzedaży pod logiem Wydawnictwa Mova? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!
Wydawnictwo Mova – kilka informacji
Skąd właściwie nazwa marki? Otóż firma wywodzi się z Podlasia, które kochają całym sercem. Wielokulturowość tego regionu inspiruje i przenika ich działalność w wielu nieoczywistych aspektach. Dlatego nazwa nowej marki została zaczerpnięta z języka podlaskiego, regionalnej gwary, w której mova oznacza język. A to on jest potrzebny do mówienia o tym, co ważne. Jednak Wydawnictwo Mova to przede wszystkim miejsce, w którym mowa o dobrych książkach, ważnych historiach i niezwykłych bohaterach codzienności. Znajdziecie tam również powieści, o których można mówić godzinami.
Wydawnictwo Mova – pierwsze tytuły
Oto kilka tytułów, które już w październiku ujrzą światło dzienne.
Folwark komendanta, data premiery 2 października bieżącego roku – Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim doświadczeniem pracy w białostockiej komendzie, autor książki Psy prewencji, po raz kolejny opisuje policyjną rzeczywistość widzianą „od kuchni”. Tym razem jeszcze dosadniej. W związku z tym zdradza, co dzieje się w instytucji państwowej, której misją jest dbanie o praworządność i bezpieczeństwo.
Ciemność w obronie mroku, data premiery 2 października bieżącego roku – Sigri Sandberg wyrusza na daleką Północ w poszukiwaniu całkowitej ciemności. Walcząc z własnym lękiem, przekonuje się, że ciemność jest sprzymierzeńcem człowieka. Poza tym zwraca uwagę na narastający problem zanieczyszczenia świetlnego i związane z nim zagrożenia. W związku z tym spogląda w niebo i tęskni za gwiazdami. W swojej niezwykłej opowieści o mroku udowadnia, że bardziej przerażający od ciemności okazuje się jej brak.
Aż do śmierci, data premiery 16 października bieżącego roku – Daria Górka, dziennikarka TVN, dotarła do kobiet, które skazano za zabicie swoich oprawców. Kobiet, które odważnie lub bezmyślnie, w akcie desperackiej samoobrony przed przemocą domową, postanowiły powiedzieć: „dość” i zabiły. W związku z tym reporterka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie o to, dlaczego krzywdzone kobiety latami tkwią przy swoich oprawcach w narastającym cierpieniu i bezradności. Na jej wnikliwe pytania o istotę przemocy domowej odpowiadają więźniarki oraz terapeuci pracujący z takimi osobami.
Książki Wydawnictwa Mova znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy sięgniecie po któryś tytuł.