Słuchaj pieśni wiatru Flipper roku 1973 - Haruki Murakami

Przybywamy z dobrymi wieściami dla miłośników twórczości Haruki Murakamiego. A mianowicie, Wydawnictwo Muza zapowiedziało na 21 maja 2014 wydanie niepublikowanych dotąd w Europie ani w Stanach Zjednoczonych powieści autora pt. „Słuchaj pieśni wiatru” i „Flipper roku 1973”. Warto wiedzieć, iż są to dwie pierwsze części tak zwanej „tetralogii Szczura”, obejmującej pozycje „Przygoda z owcą” i „Tańcz, tańcz, tańcz”.

Oba teksty znajdą się w jednej książce, która będzie dostępna zarówno w miękkiej, jak i twardej oprawie. Zapraszamy do zapoznania się z książką.

Słuchaj pieśni wiatru Flipper roku 1973 - Haruki Murakami Słuchaj pieśni wiatru Flipper roku 1973 – Haruki Murakami

Przewidywana premiera: 2014-05-21

Słuchaj pieśni wiatru i Flipper roku 1973 to dwie najwcześniejsze powieści Harukiego Murakamiego. Ukazanie się ich w Polsce to prawdziwa gratka dla miłośników Murakamiego. Po raz pierwszy pojawia się w nich bezimienny bohater dobrze znany z kolejnych powieści, jego przyjaciel Szczur, chiński barman Jay, a także Naoko z Norwegian Wood.

Akcja obu utworów toczy się we wczesnych latach siedemdziesiątych. W pierwszym, bohater jest studentem i spędza letnie wakacje w rodzinnym mieście w okolicach Kobe, w drugim ma dwadzieścia kilka lat i prowadzi z kolegą firmę tłumaczeniową. Jak zwykle u Murakamiego obie powieści przepełnione są muzyką popularną i klasyczną, aluzjami do filmów i książek, ale znajdziemy też cytat z ewangelii wg św. Mateusza, historie o Trockim, o tajemniczych bliźniaczkach, opowieść o konstruktorze flippera i stosunkach społecznych panujących na planecie Wenus…