Z duchami przy wigilijnym stole - opowieści o duchach na Święta Z duchami przy wigilijnym stole

Z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych z jej powodu obostrzeń, w tym roku w Wigilii może uczestniczyć ograniczona do minimum liczba osób. Smutne to wieści, zwłaszcza, ze Boże Narodzenie wiąże się z pięknymi spotkaniami z kochanymi ludźmi, z przyjemnym gwarem, radością i bliskością. Mam jednak doskonały pomysł, jak obejść to rozporządzenie! 24 grudnia zaproś niewidzialne istoty z zaświatów i zasiądź Z duchami przy wigilijnym stole! Chcesz przyjąć do siebie tych oryginalnych gości? Przeczytaj książkę!

Z duchami przy wigilijnym stole Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Z duchami przy wigilijnym stole

Znamy wiele świątecznych historii, które pomagają nam poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa czy napisany przez Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna prawie 200 lat temu Dziadek do orzechów to nieśmiertelne klasyki gatunku. (Podobnie jak ich odpowiednik telewizyjny Kevin sam w domu i muzyczny: Pada śnieg Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka 🙂 ). Bez magicznych, fascynujących, śnieżnych historii, snujących się w ciepłym pokoju pachnącym choinką i przyprawą korzenną, Boże Narodzenie byłoby jakby uboższe.

Wśród propozycji idealnych na ten czas, proponuje Ci książkę od Wydawnictwa Zysk i S-kaZ duchami przy wigilijnym stole. To mistrzowska kolekcja niezwykłych opowieści. W czasie lektury masz szansę poczuć porządnie się ubawić, ale i przerazić się nie na żarty. Znajdziesz tu bowiem klasyczne opowieści o duchach, klątwach rodowych, zagadkowych fenomenach i niewytłumaczalnych zdarzeniach, które dzieją się właśnie w Wigilię. Autorami tych historii są wybitni pisarze, m.in. Walter Scott i Henry James.

Magia Świąt z dreszczykiem

Zbiór opowieści Z duchami przy wigilijnym stole przeniesie Cię w czasy, kiedy w starych dworach dudnił w komnatach odgłos skrzypiących schodów, a płomień świecy mógł nagle zdmuchnąć podmuch wiatru lub przelatujący duch! Wybrane utwory napisano w różnych okresach historycznych. Jednak odwołują się do tych samych mrocznych, gotyckich motywów, w szaty świątecznej atmosfery ubierając straszne i nadprzyrodzone zjawiska. I wywołują duchy! Duch jest jednym z najstarszych i najtrwalszych motywów w literaturze. Wszystko się zmienia – epoki i mody, a postać ducha ciągle jest obecna w naszej kulturze. Od czasów szekspirowskich po dzisiejsze kinematograficzne produkcje.

Przyjmij zaproszenie do podróży po świecie upiornych zjaw, poszukiwaczy przygód i nawiedzonych posiadłości. Zamów książkę  Z duchami przy wigilijnym stole, która czeka na Ciebie w tym miejscu.

Powiązane artykuły: