Tak, to już niedługo! Zapisane w wodzie pojawi się w sprzedaży 10 maja bieżącego roku. Wszyscy fani literatury sensacyjnej i thrillerów zacierają już zapewne ręce i niecierpliwie oczekują jednej z najgorętszych premier tego roku. Czy kolejna powieść Pauli Hawkins powtórzy sukces jej premierowej książki?

Zapisane w wodzie – kilka słów

Bezsprzecznie ostatnie dwa lata były niezwykle udane dla brytyjskiej pisarki, to właśnie jej debiutancka książka rozeszła się w ponad 20-milionowym nakładzie. Taki fenomenalny wynik sprzedażowy Dziewczyny z pociągu zadziałał jak magnes i zainteresował powieścią także przemysł filmowy. W ten sposób w 2016 roku do kin trafiła adaptacja pierwszej powieści Pauli Hawkins. Po takim sukcesie sama myśl o sięgnięciu po nową książkę pisarki wzbudza wiele emocji.

Zapisane w wodzie to historia Jules, która przed laty wyprowadziła się ze swojego rodzinnego miasteczka. Jednak pewnego dnia spotyka ją coś, czego obawiała się od dawna. Musi ponownie powrócić do miejsca, które tak ją przeraża i przywołuje wiele nieprzyjemnych wspomnień. Na jej barki spada jednak opieka nad osieroconą siostrzenicą. Wszystko za sprawą Nel Abbott, siostry Jules. Dziewczyna nieoczekiwanie umiera, a mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. Jules w głębi duszy wie, że Nel nigdy by tego nie zrobiła. Rozpoczyna się walka z duchami przeszłości oraz pojedynek ze strachem przed tajemniczym miejscem zwanym „Topieliskiem”.

Ogromny sukces na początku kariery mógłby osłabić zapał nie jednego artysty. Na szczęście dla wszystkich czytelników Paula Hawkins nie spoczęła na laurach i zajęła się pisaniem drugiej powieści. Mamy nadzieję, że Zapisane w wodzie pokaże, że to nie tylko szczęście początkującego, a dowód na to, że autorka posiada w sobie wyjątkowy talent.

Pamiętajcie! Premiera drugiej książki Pauli Hawkins pt. Zapisane w wodzie już 10 maja 2017 roku!