Zapowiada się piękny dzień - kup na TaniaKsiazka.pl

Zapowiada się piękny dzień w nowym wydaniu to świetna propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu i reportaży, związanych z II wojną światową. Autorką książki jest Seweryna Szmaglewska, która jako jedyna Polka zeznawała w procesie norymberskim. To również jej czytelnicy zawdzięczają książkę pt. Dymy nad Birkenau. Prezentowana dziś pozycja to nic innego jak kontynuacja tego właśnie hitu. Pozycja pt. Zapowiada się piękny dzień w nowej szacie graficznej pojawi się w sprzedaży już 9 czerwca 2020 roku. W związku z tym, jeśli do tej pory nie mieliście okazji sięgnąć po tę historię, to dobry moment, by nadrobić zaległości.

Zapowiada się piękny dzień - kup na TaniaKsiazka.pl

Zapowiada się piękny dzień – kilka słów o książce

Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce w 1964 roku. I jak już wspomnieliśmy, jest to kontynuacja jednej z najważniejszych relacji o obozie Auschwitz-Birkenau.

W styczniu 1945 roku hitlerowcy dostali informacje, że nieuchronnie zbliża się do nich radziecka armia. W związku z tym zaczęli masowo zacierać ślady swoich zbrodni i ewakuowali więźniów Oświęcimia. Tysiące schorowanych i wygłodniałych ludzi pognano w marszu śmierci na zachód. Jednak wiadomość o klęsce Niemców rodzi też bunt. Trzem więźniarkom udaje się uciec, a po latach Oświęcimia muszą znaleźć siłę do walki o swą wolność i życie.

Lepiej pełzać na czworakach, podpierając się odrąbanymi kikutami, ale żyć. Takie jest najpotężniejsze prawo człowieka. Chęć życia. Przymus życia. Nawet obóz tylko w nielicznych stłumił instynkt istnienia. Gryźć ręce z bólu, z rozpaczy, z utraty wszelkich złudzeń – ale żyć.

W prezentowanym dziś wydaniu czytelnicy znajdą również fragmenty najważniejszych recenzji o książce. Przypominamy, że reportaż pt. Zapowiada się piękny dzień Seweryny Szmaglewskiej w nowym wydaniu, będzie dostępny w sprzedaży od 9 czerwca bieżącego roku. Prezentowaną dziś historię znajdziecie tutaj. Jeszcze raz polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu, związanej z II wojną światową.

Tymczasem tutaj znajdziecie pierwszą część reportażu pt. Dymy nad Birkenau. W lutym 1946 roku książka ta została włączona jako materiał dowodowy przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze.