Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Mary Shelley. Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia z planu filmu, który opowiada o życiu tej znanej i cenionej autorki powieści Frankenstein, czyli współczesny Prometeusz. Opowieść z pewnością jest wam znana, chociażby z kinowych ekranizacji. Teraz sama Shelley doczekała się filmowego obrazu, dokumentującego jej życie.

Obrazowa biografia Mary Shelley

Produkcja nosi wdzięczny i jakże oczywisty tytuł – Mary Shelley. Czego mogą spodziewać się odbiorcy? Film skupi się na początkach miłosnej relacji, nawiązującej się między Mary Wollstonecraft Godwin a Percym Shelleyem – jej przyszłym mężem. Mężczyzna był poetą i dramaturgiem i kiedy wzbudził zainteresowanie Mary, miała ona zaledwie 17 lat. Ich znajomość od początku związana była ze skandalem wiszącym w powietrzu. Dlaczego? Otóż w momencie, kiedy owa dwójka zaczęła się spotykać, Shelley był żonaty i miał dwie córki. Widzów czeka więc niezwykłe widowisko w postaci burzliwego i namiętnego związku, w który uwikłały się dwie istotne postaci angielskiej literatury.

Kogo zaś ujrzymy w rolach głównych? Mary Shelley zagra Elle Fanning, znana z filmu pt. Nocne życie. Zaś w jej filmowego partnera wcieli się Douglas Booth, mający na koncie rolę m. in. w produkcji pt. Duma i uprzedzenie i zombie. To jednak nie jedyne gwiazdy. Oprócz nich na ekranie wystąpią również: Maisie Williams (Arya Stark z Gry o tron), Tom Sturridge, Joanne Froggatt oraz Bel Powley.

Za reżyserię odpowiedzialna jest Haifaa Al Mansour, która na koncie ma już sukces związany z produkcją Dziewczynki w trampkach. Niestety nie jest jeszcze znana oficjalna data premiery filmu.

Książkę Frankenstein znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością autorki.