Peter Swanson serca czytelników zdobył bestsellerową powieścią pt. Czasem warto zabić. Tym razem na ręce odbiorców składa kolejną historię, która bez wątpienia przypadnie do gustu miłośnikom poprzedniej opowieści. Jeśli zaś ktoś nie miał jeszcze okazji zapoznać się z twórczością autora, to właśnie nadarza się idealna okazja. Przedstawiamy wam Każdy jej strach.

Peter Swanson – czy ma szansę na kolejny hit?

Cóż, za prorocze słowa można potraktować opinię „Wall Street Journal”, który tak oto komentuje najnowszą powieść pisarza:

Z rozdziału na rozdział Swanson odsłania następne warstwy dziwnych, czasem przerażających relacji między bohaterami. Dynamika przypomina najlepsze utwory Patricii Highsmith.

To oczywiście nie jedyne pochlebne opinie, jakie pojawiły się tuż po premierze książki. Co zaś kryje w sobie sama historia?

Główną bohaterką jest Kate, która po zamianie na mieszkania z kuzynem Corbinem, przeprowadza się na pół roku do Bostonu. Mężczyzna ten czas spędzi służbowo w Anglii, zaś ona ma w planach ukończyć kurs grafiki komputerowej. Jest jeszcze coś. Kobieta pragnie dojść do siebie po ostatnich, traumatycznych przeżyciach. Były narzeczony próbował ją zabić. W ostateczności zamknął Kate w szafie i sam popełnił samobójstwo. Dziewczynę uwolniono dopiero po kilku dniach. Jakby tego było mało, od dzieciństwa zmagała się ona z najróżniejszymi lękami. A cała ta sytuacja nie wpłynęła korzystnie na jej kondycję psychiczną.

Bohaterka uznała, że zmiana otoczenia to idealny moment, by rozpocząć nowe życie. Jednak już po kilku godzinach do Kate dociera tragiczna wiadomość. Za ścianą domu, do którego się wprowadziła, zamordowano Audrey Marshall. A jej kuzyn najprawdopodobniej miał z nią romans, choć mężczyzna gorliwie temu zaprzecza. Dziewczyna ponownie musi stoczyć walkę ze swoimi fobiami. Próbuje też przyzwyczaić się do ekscentrycznych mieszkańców.

Wkrótce okazuje się, że bohaterka ma więcej wspólnego z zamordowaną, niż początkowo się jej wydawało. W dodatku jej kuzyn zaczyna wzbudzać coraz więcej podejrzeń. A policja nie może się z nim skontaktować. Zaś w mieszkaniu, które jej udostępnił zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kate nie potrafi już rozróżnić, co jest rzeczywistością, a co wytworem jej wyobraźni…

Książkę  Każdy jej strach znajdziecie tutaj. Polecamy!