Life and death Stephanie Meyer

442-stronicową nową książkę Stephenie Meyer osadzoną w realiach sagi Zmierzch od 06.10.2015 r. można kupić w wersji angielskojęzycznej!

Dla tych, którzy mogli nie znać tego nazwiska: Stephenie Meyer to amerykańska pisarka, która zyskała ogromną sławę dzięki publikacji sagi Zmierzch. Przygody Belli i wampira Edwarda rozpoczęły prawdziwy szał i modę na opowieści o wampirach – również w Polsce. Każdy z tomów sagi nie schodził z list bestsellerów przez długie miesiące, a sprzedaż książek ze Zmierzchu osiągnęła zawrotne ilości.

Life and death Stephanie Meyer

Źródło zdjęcia: Amazon.com

Pierwotnie, po zakończeniu Zmierzchu, Stephenie Meyer planowała napisanie powieści z punktu widzenia Edwarda, jednak na chwilę publikacji tego postu, po wycieku do sieci początkowych rozdziałów, publikacja książki nie jest pewna. Co prawda sama autorka najpierw przerwała pracę i zapowiedziała, że nie wyda tytułu, jednak po ochłonięciu kontynuowała pisanie.

W ramach świętowania 10 rocznicy publikacji sagi, autorka wydała 442- stronicową powieść o tytule Life & Death: Twilight Reimagined (premiera: 06.10.2015 r.). Książkę można zakupić w portalu Amazon.com w 4 wersjach: w twardej i miękkiej okładce jako dwupak z pierwszą częścią sagi Zmierzch oraz samodzielne wydanie jako audiobook (na płycie CD lub jako plik do pobrania). Nie znamy jeszcze terminu premiery książki w Polsce. W najbliższych dniach przekonamy się, jakie będą odczucia pierwszych Czytelników (lub słuchaczy audiobooka). Dzisiaj 33 Czytelników (bądź słuchaczy), którzy kupili powieść w Amazonie, ocenia nową powieść na 3 / 5 gwiazdek, czyli gorzej niż poszczególne tomy sagi – ich ocena nie spadała poniżej 4 / 5.

Co Czytelnicy Life & Death: Twilight Reimagined znajdą w środku? Otóż Stephanie Meyer pokusiła się o przedstawienie historii z odwróconymi postaciami: Bell, Edward i Jacob zostali zamienieni: Bella to mężczyzna (młodzieniec) o imieniu Beau (skrót od Beaufort), Edward Cullen został Edythe (kobieta), a Jacob – Julie. Wszyscy ci, którzy krytykowali Zmierzch ze względu na postać Belli, ślepo zakochanej w Edwardzie i przedstawionej jako niepewna siebie i niezaradna kobieta, powinni poczuć się ukontentowani odwróceniem ról. Jak dowiadujemy się z fragmentu audiobooka, 17-letni Beau, podobnie jak niegdyś Bella Swan, przybywa do prowincjonalnego miasteczka, by zamieszkać z ojcem.

Poza sagą Zmierzch, została również wydana książka o wampirzej bohaterce Zaćmienia, Bree Tanner. Drugie życie Bree Tanner to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, bardziej mrocznym i złowrogim, niż romantyczna opowieść znana Czytelnikom ze Zmierzchu.

Meyer jest również autorką ciepło przyjętej przez publiczność powieści Intruz. Ma w planach napisanie drugiej części Intruza – oryginalny tytuł to The Soul.

Wszystkie książki Stephenie Meyer kupisz w TaniaKsiazka.pl – sprawdź tutaj.