Ekranizacja Kochając Pabla, nienawidząc Escobara w kinach!
15 czerwca na wielkie ekrany Polskich kin trafi ekranizacja Kochając Pabla, nienawidząc Escobara, książki Virginii Vallejo. Film o tym samym tytule jest historią romansu najpotężniejszego barona narkotykowego XX wieku z arystokratką i gwiazdą kolumbijskiej telewizji.
Ekranizacja Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
W rolę Virginii wcieli się niesamowita Penelope Cruz, a jako Escobara będziemy mogli zobaczyć znakomitego Javiera Bardema. Taki duet jest zapowiedzią niesamowitej gry aktorskiej.
Film miał już swoją premierę w innych krajach i zebrał niezłe recenzje. Został też nominowany do kilku nagród (Goya: dwie nominacje dla najlepszego aktora i aktorki; MFF w Toronto: nagroda w sekcji Prezentacje Specjalne).
Scenariusz filmu Kochając Pabla, nienawidząc Escobara został oparty na autobiograficznej książce Virginii Vallejo.
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara – historia głośnego romansu
Oboje poznali się w 1983 roku. Dzieliło ich wszystko, a połączyła miłość. Mogłoby się okazać, że ta historia zakrawa o banał gdyby nie to, kim był Pablo Escobar.
Początkowo mówiono o nim, że był Kolumbijskim Robin Hoodem. Wspomagał biednych, budował im domy i kościoły. Ale było to w czasach, w których narkobiznesmenów traktowano jak zwykłych przedsiębiorców. Przecież Escobar próbował nawet swoich sił w kolumbijskiej polityce.
Na początku nic nie wskazywało na to, że coś połączy Pabla i Virginię. Jednak znajomość przerodziła się w głośny i szeroko komentowany romans.
Ta książka jest nie tylko historią tej znajomości. Warto do niej podejść, jak do biografii Escobara. Virginia bez pardonu przedstawia narkotykowy świat lat 80. w Kolumbii. W książce ujawnia skorumpowanie policji, polityków i biznesmenów.
W pewnym momencie czar Pabla pryska i miłość przeradza się w nienawiść. Opowieść o tym, dlaczego tak się stało, sprawia, że ta książka jest jedną z najbardziej osobistych autobiografii ostatnich lat. Vallejo wydała tę książkę po blisko 20 latach od rozstania z Escobarem.
Obraz Escobara w oczach syna
O Pablu Escobarze możemy też przeczytać w książce wydanej przez jego syna Juana Pabla Escobara – Mój ojciec Pablo Escobar.
Książka ukazała się w momencie, w którym wydawało się, że o baronie narkotykowym już wszystko zostało powiedziane.
Po ponad 20 latach od zakończenia polowania na Escobara (zabito go). Juan zagląda w przeszłość, by sportretować ojca. Jak Pablo wyszedł na tym obrazie? Jako człowiek zdolny do olbrzymiej miłości wobec najbliższych i jednocześnie do niewyobrażalnego okrucieństwa.
Escobar jest postacią, która fascynuje twórców. Powstają o nim książki, filmy i seriale np. Escobar. Historia nieznana z 2014 roku z Benicio del Toro w roli tytułowej i pierwszy sezon serialu Narcos, który jest historią życia Escobara ujętą w ramy śledztwa.
Co jest takiego w tej postaci, że nawet po tylu latach przyciąga? Może to, że potępia się jego działalność w narkobiznesie, ale trudno jest go jednoznacznie określić jako moralnie złego. Co o tym myślicie? Wybieracie się na film?
Jeżeli zainteresowały Was książki to znajdziecie je tutaj: Kochając Pabla, nienawidząc Escobara; Mój ojciec Pablo Escobar.