ToTamto – Czyli Czarna Owca dla dzieci
Nie wiem, czy wiecie, ale pod koniec stycznia na rynku książki dla dzieci pojawiła się nowa jakość, która pachnie wszystkimi kolorami farby drukarskiej! Mowa o ToTamto, czyli imprincie warszawskiego Wydawnictwa Czarna Owca. Zobaczcie, co ciekawego możecie znaleźć w ofercie kierowanej do młodych czytelników.
ToTamto – Czarna Owca dla dzieci
Jak czytamy na oficjalnej stronie ToTamto:
ToTamto powstało z potrzeby wskazania dzieciom ich wyjątkowości i piękna otaczającego świata. Dzięki wydawanym przez nas książkom dzieci z ciekawością patrzą na to, co się wokół nich dzieje. Mogą się inspirować, angażować w ważne sprawy oraz odkrywać talenty i pasje. Nasze publikacje ułatwiają poznawanie siebie – emocji, relacji czy różnorodności świata i ludzi.
Oferta wydawnicza ToTamto obejmuje ciekawe propozycje dla dzieci. Zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Publikacje podzielone zostały na kategorie wiekowe 3-5, 6-8, 9-12 lat, by dorośli łatwiej mogli odnaleźć książkę odpowiednią dla obdarowywanego dziecka. Co najważniejsze, przebierać można w zbiorze przepięknie ilustrowanych opowieści pobudzających wyobraźnię. Ale nie tylko. Oprócz opowiastek znajdują się tu również wartościowe publikacje edukacyjne i książki aktywnościowe, dzięki którym nauka zamienia się w fantastyczną zabawę.
Propozycje wydawnicze ToTamto
Ciało człowieka. Przewodnik dla dzieci, które chcą poznać swoje ciało, Katie Stokes , wiek 6-8 lat
Książką, która jako pierwsza pojawiła się w księgarniach pod szyldem ToTamto jest publikacja prezentująca dzieciom niesamowitości ludzkiego organizmu. Z książki Katie Stokes pt. Ciało człowieka. Przewodnik dla dzieci, które chcą poznać swoje ciało można dowiedzieć się m.in. z jakich elementów zbudowane jest oko? Czym są i jak działają kubki smakowe na języku? I z ilu kości składa się ludzki szkielet. Ten przewodnik powstał z myślą o ciekawskich maluchach. Autorzy w przystępny i zabawny sposób przekazują im wiedzę o ciele. Jest tu masa faktów, fascynujących ciekawostek i mnóstwo szczegółowych, barwnych ilustracji. A to nie wszystko! Znajdują się tu również ćwiczenia praktyczne i eksperymenty, które są dodatkową zachętą do nauki. Labirynty, krzyżówki, wykreślanki czy zadania polegające na łączeniu kropek są niezwykle pomocne w przyswajaniu informacji.
Jeśli jako rodzice, nauczyciele czy opiekunowie dzieciaków szukacie pomocy edukacyjnej, która zaktywizuje Waszych podopiecznych i zachęci do zdobywania wiedzy, sięgnijcie po tę pozycję. To zdecydowanie jedna z tych książek, która pokazuje, że nauka może być radością.
Książkę możecie zamówić w tym miejscu.
Opowieści o tym, jak uratować planetę, Anna Casals, Paolo Ferri, wiek 6-8 lat
Myślą przewodnią książki Opowieści o tym, jak uratować planetę autorstwa Anny Casals i Paolo Ferriego jest zdanie, które powinni zapamiętać nie tylko dzieci, ale również dorośli: Dbamy o to, co kochamy, musimy więc kochać naturę. W tej bogato ilustrowanej publikacji znajduje się sześć emocjonalnych historii poruszających główne źródła zagrożenia naszej planety. Ich bohaterami są dzieci, zwierzęta i przyroda. Autorzy za pomocą opowiastek przekazują najmłodszym, jak istotna jest troska o środowisko i naturę. Biorąc pod uwagę, że dzieci mają coraz większą świadomość ekologiczną, warto by poznały swoją rolę w decydowaniu o przyszłości całego naszego ekosystemu. Książka ta pomaga dzieciakom poznać świat na tyle, by mogły one potem go zmieniać na lepsze.
Opowieści o tym, jak uratować planetę przekazują wiele ważnych wartości takich jak: szacunek dla środowiska, miłość do przyrody i planety, praca zespołowa czy chęć robienia rzeczy lepiej. Warto wspomnieć, że każda przedstawiona historyka wzbogacona jest o dodatkowe informacje wyjaśniające dane zagadnienie oraz pomysły na rozwiązanie problemu, a także prezentacji działań, które już są podejmowane, by chronić Ziemię przed całkowitym zniszczeniem.
Książkę możecie zamówić w tym miejscu.
Stało się coś złego. Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami, Dawn Huebner, wiek 9-12 lat
Patrząc na to co się dzieje dokoła nas, trzeba przyznać, że żyjemy w ciekawych czasach. Oprócz informacji radosnych i podnoszących na duchu zalewa nas również fala złych wiadomości. Media epatują tragediami, a i w naszym życiu prywatnym nie raz i nie dwa dzieją się smutne czy wręcz straszne rzeczy. Czasem nawet nam dorosłym trudno je udźwignąć, więc jak mają sobie z nimi radzić dzieci, które rozumieją znacznie mniej od nas? Choćbyśmy chcieli je uchronić przed całym złem świata, one i tak mimowolnie dowiadują się o czymś trudnym do ogarnięcia rozumem. Czasem niestety i my musimy przekazać im złe wieści. Jak to zrobić, jakich użyć słów i jak pomóc maluchom rozumieć trudny przekaz? Wartościowe podpowiedzi znajdziecie w przewodniku Stało się coś złego dr Dawn Huebner.
Publikacja skierowana jest do dzieci, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Pomaga zmierzyć się z rozmowami o ludzkich tragediach, wydarzeniach na świecie czy zagrożeniach środowiska. Pozwala podzielić informacje na te, o których lepiej nie wspominać i na te, o których warto rozmawiać i ile szczegółów przekazać. Ucząc jednocześnie umiejętności radzenia sobie ze strachem, smutkiem i zamartwianiem się. I tego, jak mimo wszystko zachować optymizm i jak poczuć się bezpiecznie.
Stało się coś złego to poradnik napisany przez psycholożkę kliniczną specjalizującą się w terapii wsparcia dla dzieci z problemami lękowymi oraz ich rodziców. Dawn Huebner jest również autorką bestsellerowych książek, między innymi Przechytrzyć zmartwienia. Jak radzić sobie z lękami.
Książkę możecie zamówić w tym miejscu.
Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie, Alex Celma Rovira, Francesc Miralles Contijoch, wiek 9-12 lat
Z lektury książki pt. Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie młodzi czytelnicy dowiedzą się przede wszystkim – wszystkiego, co ma największą wartość w życiu i dzięki czemu tak naprawdę buduje się wysokie poczucie własnej wartości. Historie zawarte w książce uczą, jak spojrzeć na siebie z szacunkiem, poczuciem własnej wartości i miłością – czyli często inaczej, niż patrzyły do tej pory. Przytoczone opowiastki mają moc wydobywania z najmłodszych tego, co w nich najlepsze. Oprócz nauki dobrego traktowania siebie dzieci uczą się także kochać i akceptować innych. Wiadomo bowiem, że głęboka wiara w siebie oraz pewność i świadomość, że jest się wyjątkową osobą, powinny iść w parze z szacunkiem i zrozumieniem innych.
Czytane historie pobudzają wyobraźnię i rozwijają kreatywność. Przecież gdy tylko uwierzy się w siebie – dosłownie wszystko jest możliwe. Warto zaznaczyć, ze mimo poważnej tematyki, książka jest pełna dobrego humoru, dzięki czemu jej lektura jest czystą przyjemnością.
Książkę możecie zamówić w tym miejscu.
Jagna i ekowyznania, Ewa Nowak, wiek 9-12 lat
I na koniec zapowiedź książki od ToTamto, która ukaże się 27 kwietnia. Ewa Nowak w swoim dziele pt. Jagna i ekowyzwania przekazuje dzieciom prostą do zapamiętania tezę: Bądź eko, a zajdziesz daleko! Główną bohaterką książki jest otwarta, życzliwa i przebojowa dziesięciolatka Jagna. Jej mama jest pilotką i często nie ma jej w domu, a jej tatę-lekarza znają wszyscy w ich rodzinnym mieście. Mieszka z nimi również dziadek Ferdek, który swoje już przeżył. W szkole Jagna ma pomysłowego wychowawcę, pana Burzę, który nieprzerwanie stara się angażować swoich wychowanków w różne ciekawe eko działania. Za jego zachętą dzieci zbierają śmieci, szyją wielorazowe torby z resztek materiałów i składają ekozobowiązania. Do klasy Jagny właśnie doszedł Tymek, chłopiec, o którym zapomniał jego tata… Dziewczynka pragnie się z nim zaprzyjaźnić, widząc, że chłopiec może czuć się samotny, zwłaszcza że jest jedynakiem.
Jagna i ekowyzwania to nie tylko zabawna i wciągająca opowieść. Lektura ta porusza istotne tematy i pokazuje, jak można działać proekologicznie, troszcząc się o środowisko.
Książkę możecie zamówić w tym miejscu.
*
Wydawnictwo ToTamto będzie stale poszerzać swoją ofertę, dlatego warto je obserwować, by być na bieżąco z ciekawymi publikacjami dla dzieci.
Czytaj także: