Seria z Rudolfem Heinzem - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Seria z Rudolfem Heinzem Mariusza Czubaja to idealna propozycja na wolne, letnie dni. Powieści kryminalno-sensacyjne i thrillery to najbardziej uniwersalne gatunki. Uwielbiają je wszyscy – kobiety, mężczyźni, starsi, dorośli i młodzież. Może dlatego, że lubimy się bać i dobrze czujemy się z niepewnością towarzyszącą nam podczas czytania o zbrodniach, kłamstwach i intrygach. Możemy stać się zarówno detektywami, psychologami, jak i oskarżycielami. Wczuwamy się w role, które umożliwiają nam tylko takie książki, dzięki którym ciągle towarzyszą nam silne emocje.

To wszystko, i o wile więcej, znajdziemy w powieściach Mariusza Czubaja, opowiadających o losach profilera Rudolfa Heinza, specjalisty od budowania portretów psychologicznych. Pojawia się tam gdzie zaczynają się zbrodnie. Czytelnik za każdym razem towarzyszy mu w rozwiązywaniu spraw, które niosą za sobą nie tylko spore wyzwania, ale także ogromne niebezpieczeństwo. Seria ta składa się z następujących tomów:

1. Seria z Rudolfem Heinzem: 21:37 Mariusz Czubaj

Za pierwszy tom tej serii, autor otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru w 2009 roku. Treść książki do łatwych nie należy. Pojawiają się wątki religijne i homoseksualne, co w tym duecie budzi mocne kontrowersje. Ale właśnie dlatego powinno się tę powieść przeczytać, żeby sprawdzić, jak tragiczne w skutkach mogą okazać się ludzkie uprzedzenia i obłuda.

Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie i na Śląsku. Rudolf Heinz zostaje wezwany do stolicy, by pomóc w uchwyceniu zabójcy dwóch kleryków o dość dyskusyjnej profesji. Jednocześnie chce dopaść zabójcę kobiet, grasującego na Śląsku. Czy uda mu się rozwiązać obie zagadki? A może w każdej sprawie poniesie klęskę?

Świetna powieść kryminalna, od której niejednokrotnie można dostać gęsiej skórki.

2. Seria z Rudolfem Heinzem: Kołysanka dla mordercy Mariusz Czubaj

W kolejnym tomie opowiadającym o zmaganiach Rudolfa Heinza, ponownie zostajemy uwikłani w dwie równolegle prowadzone sprawy. Tym razem znakomity profiler zostaje wezwany do stolicy, by rozwiązać sprawę tajemniczego Doktora Śmierć, który zabija bezdomnych zastrzykiem skierowanym w samo serce, a potem odcina nieboszczykom dłonie. Jakby tego było mało, ze szpitala psychiatrycznego na Śląsku ucieka Inkwizytor – zabójca, który dawno temu próbował uśmiercić Heinza. Mężczyźni wciąż nie wyrównali rachunków. Być może tym razem jeden z nich będzie musiał zginąć, by drugi wciąż mógł żyć.

Książka zaskakuje, momentami nawet bardzo. Język autora doskonale obrazuje wszystkie sytuacje, przez co powieść wydaje się bardzo realistyczna. Chwilami Czytelnik naprawdę nabierze ochoty, by obejrzeć się przez ramię…

3. Seria z Rudolfem Heinzem: Zanim znowu zabiję Mariusz Czubaj

Temat katastrofy Smloeńskiej ciągle powraca i w trzeciej powieści z serii Czubaja również jest obecny. Niektórzy mogą poczuć w związku z tym pewne zniechęcenie, ale to nie śledztwa w tej sprawie podejmuje się Rudolf Heinz. Głównym wątkiem jest bowiem samobójstwo Jacka Kłosa, który rzuca się pod pociąg w okolicach warszawskiego Dworca Wschodniego. Czymże jest śmierć piłkarza wobec katastrofy samolotu i wszystkich pasażerów? Sprawa przechodzi bez echa. Jednak interesuje się nią Rudolf Heinz, który pragnie wyjaśnić tę sprawę z pomocą syna… Wkrótce, powoli zbliżając się do prawdy, profiler odkrywa rzeczy, których nawet on się nie spodziewał…

Mariusz Czubaj ponownie roztacza przed nami fascynujący i zarazem przerażający świat zbrodni. W powieści dużo się dzieje! Nie sposób nudzić się choć przez chwilę, aż do samego końca.

4. Seria z Rudolfem Heinzem: Piąty Beatles Mariusz Czubaj

W ostatniej części serii o śledztwach Rudolfa Heinza, możemy śmiało stwierdzić, że trochę już go znamy. Nie jest to miły gość. Ciężko się z nim zaprzyjaźnić. Trudno w ogóle go polubić. Ale to właśnie dlatego, że jest taki prawdziwy, cenimy go najbardziej. To nie tylko bardzo dobry śledczy, ale także zwykły człowiek. Ma swoje słabości. Jedną z nich jest słabość do dobrej muzyki. Kiedy więc pojawia się na miejscu zbrodni – gdzie zabito syna wpływowego biznesmena – i znajduje tam okładkę płyty Abbey Road Beatlesów, jest więcej niż zaintrygowany…

Śledztwo okazuje się trudniejsze niż ktokolwiek by przypuszczał. Policja stoi w miejscu, a ludzie się niecierpliwią. Jak zakończy się sprawa tajemniczego „fana Beatlesów”? Czy naprawdę ma to być ostatnie śledztwo w karierze Rudolfa Heinza? Przekonacie się o tym, czytając ostatni tom z tej serii!

Mariusz Czubaj – polski literaturoznawca, autor powieści kryminalnych i antropolog kulturowy. Członek redakcji kwartalnika Kultura Popularna i Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Więcej o autorze możesz dowiedzieć się tutaj.

Powieści autorstwa Czubaja świetnie reprezentują polskie kryminały. Jeśli jeszcze nie znasz jego twórczości, koniecznie sięgnij po cykl książek o Rudolfie Heinzie.  Z pewnością dostarczy Ci niesamowitej porcji wrażeń. Gorąco go polecamy!