3 nowe książki ze świata Harrego Pottera

W najbliższym czasie pojawią się 3 książki inspirowane książkowym i filmowym światem Harrego Pottera. Co prawda, na razie publikacje ukażą się tylko w języku angielskim (nic mi nie wiadomo o polskich wydaniach), ale warto zwrócić na nie uwagę, bo z pewnością zachwycą każdego małego fana opowieści o Chłopcu, Który Przeżył.

Każda z trzech książek bezpośrednio nawiązuje do ekranizacji serii o czarodziejskim świecie stworzonym przez J.K. Rowling i można je potraktować jako ciekawostkę do historii o Harrym Potterze, którą dzieci znają z książek lub filmów.

3 nowe książki o Harrym Potterze

3 nowe książki ze świata Harrego PotteraHarry Potter: A Pop-Up Guide to Hogwarts Matthew Reinharta to tzw. rozkładanka 3D. Jej autorem jest bestsellerowy projektant i twórca książek typu pop-up.

To interaktywny przewodnik po Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Czytelnicy znajdą w niej nie tylko mapę samego zamku, ale też boiska do quidditcha, Zakazanego Lasu i nie tylko. Dodatkowo każda ilustrację opatrzono tekstem o Hogwarcie. Jestem pewna, że ta książka ucieszy fanów świata czarodziejów. Ta inspirowana filmami o Harrym Potterze książka ukaże się na początku listopada.

3 nowe książki ze świata Harrego Pottera

Na początku października zostanie wydana Harry Potter: Creatures: A Paper Scene Book. Ta publikacja jest poświęcona zwierzętom, które znamy z historii Harrego Pottera. Znajdziemy w niej np. smoka rogogona węgierskiego i testrale. Obok scen ze zwierzętami pojawią się też informacje na temat magicznych stworzeń i zabawne, zakulisowe fakty z filmów.

3 nowe książki ze świata Harrego Pottera

Harry Potter: Imagining Hogwarts: A Beginner’s Guide to Moviemaking, autorstwa Bryana Michaela Stollera będzie mieć premierę pod koniec października.

To przewodnik filmowania dla początkujących. Mały fan filmów o Harrym Potterze dowie się z tej książki wiele o kręceniu filmów: od tworzenia własnego scenariusza poprzez tworzenie kostiumów do postprodukcji. W książce znajdują się naklejki i plakat, które pozwolą dziecku samodzielnie ustawić scenę i stworzyć wymarzony film.

Nie wiadomo, czy książki pojawią się w przyszłości też w polskiej wersji językowej, ale podejrzewam, że tak. Przecież większość książkę z uniwersum Harrego Pottera izostazje wydana w wielu językach. Tymczasem zachęcam Was do sięgnięcia po inne książki z serii Harry Potter. Znajdziecie je tutaj.

Jesteście fanami Harrego Pottera?