FantasyZapowiedzi i nowości

8 część Harry’ego Pottera – doskonała prognoza dla wydania książkowego!

Ufff 🙂 Doskonała prognoza dla książkowego wydania 8 części Harry’ego Pottera!

Krytycy zgodnie uznali, że sztuka Harry Potter i Przeklęte Dziecko to arcydzieło!

Sukces, jakiego dawno nie widział teatr

Już dawno nie było tak ekscytującej i ściśle strzeżonej tajemnicy, jaką owiana jest fabuła sztuki J. K Rowling Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Na kilka dni przed oficjalną premierą, światło dzienne ujrzały recenzje najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych. Chociażby cytując Independent: To triumf – nie bez zastrzeżeń – są oczywiście pewne drobne szczegóły – ale we wszystkich kluczowych elementach sztuka chwyta, porusza, zachwyca…. Już dawno prasa nie była tak zgodna, co do tego, że dane przedstawienie jest tak udane – tym razem słowa zachwytu płyną jak rwąca rzeka, podsycając już i tak rozgrzane do czerwoności wielkie oczekiwania i nadzieje, związane z wydaniem książkowej wersji sztuki teatralnej o najnowszych przygodach Harry’ego Pottera.

Sztuka – co za pomysł!

Być może podobnie jak ja mieliście wątpliwości, co do tego, czy taka sztuka w ogóle ma sens. Cóż to w końcu za pomysł? Do tej pory wszystkie części Harry’ego ukazywały się w formie książek i J.K Rowling przyzwyczaiła nas do takiego stanu rzeczy. Nagle pojawia się informacja, że to będzie sztuka, do tego książka też będzie sztuką, tylko w formie skryptu. Na tę wieść poczułam lekkie rozczarowanie. Jednak tak pozytywnie miażdżące opinie największych brytyjskich i amerykańskich tytułów prasowych w tym Guardian, Independent, Telegraph, the Times, New York Times, Wall Street Journal -ostatecznie przekonały mnie, że J. K Rowling wiedziała jednak co robi.

Harry Potter i Przeklęte DzieckoKilka rys na tajemnicy

Wraz z recenzjami wypłynęło kilka szczegółów dotyczących samego przedstawienia. Jednak podobnie jak do tej pory fani i prasa, proszeni są o zachowanie tajemnicy. Taka kolektywna, zmasowana akcja “niepuszczania pary z ust” niewątpliwie jednoczy publiczność i motywuje do utrzymania takiego stanu rzeczy, tym bardziej, że na drobne szczegóły czeka cały świat. Z lakonicznych wycieków możemy dowiedzieć się między innymi, że dwie części sztuki różnią się między sobą charakterem. W pierwszej dominują efekty specjalne, które dosłownie – i to w warunkach teatralnych – przygważdżają widza do siedzenia. Durga część z kolei szokuje, ale bardziej treścią niż otoczką paranormalną, do tego wielu fanów Pottera podobno może być lekko skonsternowanych, szczególnie w odniesieniu do cech charakteru samego Pottera jak i jego relacji z synem. Dowiadujemy się także, że jednym z najważniejszych wątków będzie przyjaźń pomiędzy Albusem Severusem Dumbledorem (synem Harry’ego) i Scorpio Malfoyem (synem odwiecznego wroga Harry’ego – Draco Malfoya), a co do tego, kim będzie przeklęte dziecko – jeden z krytyków stwierdził, że przynajmniej kilka postaci zasługuje na to miano.

Humor, groza i magia

Sztuka wywołuje salwy śmiechu, uwielbienia i zachwytu. Niektóre sceny przepełnione są humorem, podobnie jak niektóre postacie. Na szczęście dla wielu wielbicieli Harry’ego Pottera także w tej części słynnej serii, spotkamy dobrze znanych i lubianych bohaterów – Rona, Hermionę i oczywiście Harry’ego. Wszystko wskazuje na to, że książka podobnie jak sztuka będzie ogromnym sukcesem. Oczywiście możliwość obejrzenia sztuki na żywo i doświadczenia wszystkich atutów, które oferuje, z pewnością jest niezwykłym przeżyciem, jednak kupienie biletów przed majem przyszłego roku jest już po prostu niemożliwe. Zresztą wielu fanów książek z pewnością zgodzi się ze mną, że w pierwszej kolejności – książka, dopiero później film, w tym przypadku – sztuka.

Nie taki kot w worku

Przedsprzedaż 8 części Harry’ego Pottera bije już wszystkie rekordy. Zarówno Amazon jak i Barnes i Noble (największa sieć księgarni w Stanach Zjednoczonych) informują o kolejnych, szokujących liczbach sprzedanych egzemplarzy książki, która przecież jeszcze się nie ukazała! Do tej pory fani mogli ufać jedynie talentowi J.K. Rowling mając nadzieje, że jej kolejna książka będzie równie fascynująca jak poprzednie. Teraz mają już niemal pewność, że tak będzie.

Przedsprzedażowy egzemplarz Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka z 25% rabatem możecie nabyć już teraz zaglądając na stronę TaniaKsiazka.pl!