Adaptacje Mary Higgins-Clark

Adaptacje Mary Higgins-Clark bez wątpienia zainteresują wszystkich miłośników twórczości tej amerykańskiej pisarki. Choć autorka zmarła na początku tego roku, pozostawiła po sobie literacki dorobek, który nieustająco cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Nie bez powodu nadano jej przydomek „mistrzyni suspensu”. Jej thrillery i kryminały w samym USA sprzedały się w ponad 100-milionowym nakładzie. Wiele z nich zostało także zekranizowanych. Teraz okazuje się, że adaptacje filmowe będą dostępne na kanale CBS Europa. Jesteście zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Adaptacje Mary Higgins-Clark

fot. Mazza Summer Conference/Alvintrusty

Adaptacje Mary Higgins-Clark – szczegóły emisji

Filmowe adaptacje książek Mary Higgins-Clark na CBS Europa pojawiają się w ramach cyklu „Środa z akcją i thrillerem”. Wydarzenie ruszyło już od kwietnia, a każdy seans rozpoczyna się w środę o 21.00. Poniżej prezentujemy wam tytuły, które będziecie mogli zobaczyć na waszych odbiornikach.

1 kwietnia – Wyścig z mordercą, w reżyserii René Bonnière.

Historia kręci się wokół tajemniczej śmierci młodej, obiecującej aktorki. Zostaje ona śmiertelnie potrącona na pasach, kierowca ucieka z miejsca zdarzenia. To wszystko dzieje się na oczach matki dziewczyny. Kobieta twierdzi, że jej córka została zamordowana. Dowody na to znajduje w mieszkaniu zmarłej, a swoim odkryciem dzieli się z agentką nieruchomości, Lacey Farrell. Wkrótce matka aktorki również ginie na oczach Lacey. W związku z tym policja podejmuje śledztwo.

8 kwietnia – Jesteś tylko moja, w reżyserii Paolo Barzmana.

Główną bohaterką jest dr Susan Chancellor, terapeutka i autorka popularnej audycji radiowej. Wkrótce zwraca się do niej kobieta w średnim wieku, Lois Clausen. Jej córka zaginęła podczas rejsu. Victoria przed wycieczką otrzymała pierścionek z turkusem, na którym wygrawerowano napis Jesteś tylko moja. Poza tym w trakcie prowadzenia audycji do Susan dzwoni Karen i na antenie mówi, że dostała taki sam pierścionek. Rozmówczyni dostaje zaproszenie do studia, jednak nie zdąży tam dotrzeć. Ponieważ ktoś wpycha ją pod samochód.

15 kwietnia – Zbrodnia z miłości, w reżyserii Charlesa Wilkinsona.

Frederica Dumay uchodzi za kobietę sukcesu. Niedawno wyszła za mąż, a ponadto interes związany z winnicami i produkcją wina prosperuje znakomicie. Wraz ze swoimi wspólnikami organizuje przyjęcie, podczas którego Constance Shipman, jedna ze wspólniczek, zostaje odnaleziona martwa.

22 kwietnia – Zanim się pożegnasz, w reżyserii Michaela Stroeya.

Nell przeżywa właśnie małżeński kryzys, który pogłębia jej chęć startu w wyborach do Kongresu. Pewnego dnia kobieta otrzymuje zaskakującą wiadomość. Jej mąż, podczas biznesowego spotkania na łodzi zginał, w wyniku wybuchu.

29 kwietnia – Ktoś nad Tobą czuwa, w reżyserii Davida Winninga.

Sterling Brooks wiedzie szczęśliwe życie. Ale tylko pozornie. Pracuje jako wzięty makler giełdowy i chętnie korzysta ze swojego statusu. Jednak jedna z wizyt na polu golfowym okazuje się tragiczna. Dostaje piłka golfową w głowę i umiera. Po śmierci wędruje do nieba, gdzie otrzymuje specjalne zadanie. Ponieważ za życia nie był zbyt empatyczny, musi odrobić te lekcją jako duch. Jego zadanie jest następujące: ma pomóc pewnej rodzinie spotkać się razem przy świątecznym stole.

Książki pisarki znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy będziecie oglądać Adaptacje Mary Higgins-Clark.