Adela nie chce umierać - zapowiedź Adela nie chce umierać

Już piątego września nakładem Wydawnictwa Lira Publishing Sp. z o.o. w księgarniach pojawi się piękna książka, poruszająca temat życia i śmier. Adela nie chce umierać autorstwa Agi Antczak to mocna opowieść, która łączy największy ludzki lęk z najpiękniejszym z ludzkich uczuć. Strach przed śmiercią i miłość. Taką, która jest w stanie wszystko wybaczyć.

Adela nie chce umierać na TaniaKsiazka.pl >>

Adela nie chce umierać – obraz dziwnej miłości

Książka Adela nie chce umierać to napisana z ogromną wrażliwością opowieść o dwojgu ludzi, którzy przetrwali w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Adela nie umiała kochać, podczas gdy Adolf kochał ją od samego początku. Oboje postanowili budować swój związek na kruchym fundamencie. Założyli sobie, że nie będą zupełnie wracać do przeszłości. Dlatego kobieta nie wie kim do końca jest i jakim był chłopcem jej mąż, a mężczyzna tak naprawdę nie zna kobiety, którą poślubił. W pewnym momencie jednak oboje poczuli gotowość, by przywołać wspomnienia. Pod koniec życia znaleźli w sobie odwagę, by otworzyć się na przeszłość, na nowo poznać się nawzajem i pokochać tak naprawdę – przyjąć drugą osobę z całym jej bagażem doświadczeń. Prawda może się jednak okazać zbyt trudna do udźwignięcia…

Przeszłość Adeli i Adolfa

Zagłębiając się w ich życiorysy można śmiało powiedzieć, że kompletnie nic ich nie łączyło. Adela jest humanistką, uwielbia książki i jest zakochana w słowach podczas gdy Adolf to typowy umysł ścisły, który z dużą sprawnością obraca się w świecie liczb. On mieszkał na głębokiej prowincji. Jego mama robiła kawę z żołędzi, a tata hodował pszczoły. Ona i jej rodzina natomiast mieszkali w Poznaniu. Ojciec był szanowanym lekarzem, a mam smakoszką bułeczek z kawiorem i szampana. Gdyby nie pobyt w obozie koncentracyjnym Auschwitz i te błękitne cyferki na przedramionach ich miłość nie miałaby prawa się wydarzyć. Oboje są przerażeni, że aż tyle zawdzięczają najgorszemu koszmarowi z przeszłości. Adela nauczyła się kochać Adolfa, a on nie przestał jej kochać.

Niestety, ich rozstanie jest nieuniknione, nie można przed nim uciec. Jednak żadne z tych dwojga nie chce odejść pierwsze.

***

Egzemplarz książki Adela nie chce umierać możecie zamówić w tym miejscu.

Czytajcie także: