Alfred Carbon. Ekranizacja serii Richarda Morgana, którą znajdziecie w TaniaKsiazka.pl

Niedawno w sieci pojawiła się informacja, że serial Altred Carbon, który powstał na podstawie serii Takeshi Kovacs Ricarda Morgana, będzie miał kolejny sezon. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów, bo krążyły plotki, że na kontynuację raczej nie ma co liczyć, bo bardzo drogi w realizacji projekt, nie osiągnął takiego sukcesu, jak zakładano.

Alfred Carbon. Ekranizacja serii Richarda Morgana. Zagra Anthony Mackie

Anthony Mackie; źródło: flickr.com

Altred Carbon – nowy odtwórca roli głównej

Co prawda, na premierę serialu na pewno jeszcze poczekamy. Wstępnie planuje się ją w przedziale: koniec 2019/ początek 2020 roku. Ale wiadomo już kto zagra główną rolą. W Takeshiego Kovacsa, tym razem wcieli się Anthony Mackie. To aktor, którego znamy m.in. z filmu Avengers. Wojna bez granic. W ekranizacjach komiksów Marvela Anthony to Sam Wilson / Falcon.

Alfred Carbon. Ekranizacja serii Richarda Morgana

Historia opowiedziana przez Morgana w tej cyberpunkowej serii science fiction pozwala na zmianę aktora grającego główną postać. Tym, którzy jeszcze nie znają tej historii, wyjaśnię, że w świecie wykreowanym przez pisarza ciało jest tylko powłoką, którą można zmieniać. Świadomość człowieka jest zapisana w stosie korowym i można ją uploadować. Śmierć prawie nie istnieje, bo ostateczne jest tylko zniszczenie stosu.

Świat XXVI wieku, który poznajemy w serii książek Takeshi Kovacs zaadaptowanej na potrzeby serialu Altred Carbon, to przyszłość pogrążona w dystopii. Ludzkość zamieszkuje światy w całej galaktyce, a każde z zamieszkiwanych miejsc jest kontrolowane przez Protektorat.

Świadomość głównego bohatera, emisariusza Takeshiego Kovacsa, była przechowywana przez wiele lat po jego ostatniej śmierci. Takeshi został ponownie upowłokowiony w San Fransisco w momencie, w którym emisariusze byli już legendą.

Mnie wiadomość o tym, że Natflix planuje drugi sezon Altred Carbon, bardzo ucieszyła, bo wierzcie mi, ta historia naprawdę wciąga. Polecam ją wszystkim fanom fantasy i nie tylko. Jestem pewna, że wątki kryminalne też wielu osobom przypadną do gustu.

Alfred Carbon. Ekranizacja serii Richarda Morgana, którą znajdziecie w TaniaKsiazka.pl

Zanim zagłębicie się w serial, sięgnijcie po książki serii Takeshi Kovacs, tym bardziej, że wszystkie doczekały się już polskich wydań. Znajdziecie je tutaj.