Król węży - kup na TaniaKsiazka.pl

Wiadomość, że amerykański muzyk debiutuje jako pisarz, może ucieszyć wielu miłośników nie tylko muzyki, ale i książek. W końcu od kreatywnego tworzenia tekstów lirycznych już niewiele trzeba zrobić, by napisać świetną i wciągającą powieść.

Trudno nie zgodzić się z faktem, że muzyka i stworzony do niej tekst to także pewna forma opowieści – często nawet bardzo osobistej. Teraz do grona literatów postanowił dołączyć również Jeff Zentner. Na swoim koncie ma on muzyczną współpracę z takimi sławami jak: Nick Cave, Iggy Pop, Mark Lanegan czy Debbie Harry. Chcecie się przekonać, o czym traktuje debiutancka powieść artysty? Koniecznie czytajcie dalej!

Amerykański muzyk debiutuje jako pisarz Król węży - kup na TaniaKsiazka.pl

Amerykański muzyk debiutuje jako pisarz i tworzy powieść dla młodzieży

Król węży, taki tytuł nosi pierwsza książka autorstwa Jeffa Zentnera. Opowiada o dorastaniu oraz wyborach życiowych, które mogą zaważyć na całym dalszym losie bohaterów. Autor chciał wiele przekazać młodemu pokoleniu, najlepiej oddają to jego słowa:

Chciałem napisać o młodych ludziach, którzy próbują żyć godnie i odnaleźć piękno w zapomnianym, nieciekawym miejscu. Którzy zastanawiają się, co się stanie z ich marzeniami, kiedy przekroczą granicę hrabstwa. Ta książka to list miłosny do tych młodych ludzi i do wszystkich, którzy kiedykolwiek czuli się tak jak oni, niezależnie od tego, gdzie i w jakich okolicznościach dorastali.

Bez względu na młodzieżowe zabarwienie, powieść porusza wiele ważnych i problematycznych tematów. Autor w sposób dojrzały przedstawia kwestie związane z uczuciami i egzystencją. Odpowiada również na wiele pytań, które dręczą niejednego nastolatka. Powieść wyjaśnia przede wszystkim, co naprawdę oznacza „dorosnąć” i czy miejsce, z którego pochodzimy, powinno nas definiować. Znalazło się tu także miejsce na fanatyczną wręcz religijność, prowadzącą w rezultacie do zniewolenia.

Dlaczego książka?

Skąd u tak utalentowanego muzyka nagła zmiana kierunku? Należy tutaj najpierw wspomnieć, że od wielu lat Jeff pracował jako wolontariusz z młodymi muzykami podczas Tennessee Teen Rock Camp. Oto jak Zentner tłumaczy swoją decyzję o napisaniu książki:

Podczas obozów rozmawiałem z dzieciakami z takich miasteczek i byłem pod dużym wrażeniem tego, jak kurczowo trzymali się sztuki, którą kochali i która była dla nich zarówno ucieczką, jak i ratunkiem. To sprawiło, że chciałem dla tych młodych ludzi tworzyć. Muzyka, którą nagrywałem w tym czasie, nie była zbyt przyjazna dla nastolatków, więc musiałem znaleźć coś innego. Dlatego zdecydowałem się na pisanie książek dla młodzieży.

Zentner dodaje, że jego debiutancka powieść to historia przepełniona nostalgią do smutnych, ale równocześnie pięknych małych miasteczek, z których pochodzą bohaterowie i wielu Amerykanów. Warto tutaj wspomnieć, że to dość niecodzienna i oryginalna koncepcja na książkę skierowaną do młodzieży. Warto po nią sięgnąć niezależnie od wieku, bo każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie.

Książkę pt. Król węży znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!