Anatomia skandalu – będzie serial na podstawie książki! Anatomia skandalu

Netflix ostatnio rozpieszcza nas pod względem serialowych adaptacji. Tym razem streamingowy gigant sięgnie po książkę Anatomia skandalu Sarah Vaughan. Wstrząsający dramat psychologiczny zostanie przeniesiony na ekran przez Davida E. Kelley’a, który na swoim koncie ma takie serialowe hity, jak Wielkie kłamstewka czy Ally McBeal. Anatomy of Scandal przyjmie formę serialu-antologii. W rolach głównych zobaczymy Sienę Miller (Na cały głos), Michelle Dockery (Downton Abbey) oraz Ruperta Frienda (Van Gogh. U bram wieczności).

Anatomia Skandalu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Anatomia skandalu – walka o rodzinę, walka o prawdę

James to z pozoru kochający mąż i wspaniały ojciec, do tego znany polityk i człowiek sukcesu. Sielanka zbudowana dzięki władzy i pieniądzom nie trwa jednak wiecznie – mężczyzna zostaje oskarżony o poważne przestępstwo. Sophie, żona Jamesa, jest pewna, że ktoś chce zagrozić jej rodzinie skandalicznymi oszczerstwami. Jest gotowa na wszystko, by bronić męża i zadać kłam oskarżeniom. Czy jednak obrzydliwe zarzuty to wyłącznie wytwór ludzkiej zawiści?

Po przeciwnej stronie sądowej barykady staje Kate – zdolna prawniczka, która nie wierzy w niewinność Jamesa i pragnie, by ten odpowiedział za swoją zbrodnię. Dołoży wszelkich starań, by winny poniósł karę – nie tylko dlatego, że kolejna wygrana sprawa doda blasku jej karierze. Ma też swoje prywatne powody, by nie wierzyć w ani jedno słowo oskarżonego.

Do tego Alison, przyjaciółka Kate, dusi w sobie tajemnicę, której ujawnienie może zmienić bieg całego postępowania… Trzy kobiety, które połączył jeden mroczny sekret z przeszłości, muszą stawić czoła zawiłej sieci skandalu.

Niewygodne pytania

Anatomia skandalu wnikliwie analizuje mechanizmy zbrodni, przemocy na tle seksualnym, psychologicznego uwikłania w kłamstwo. Stawia prowokacyjne pytania na temat dyskryminacji kobiet, uprzywilejowania bogatych elit, odpowiedzialności władzy i siły pieniądza.

Wiadomo już, że tylko pierwszy sezon serialu będzie ekranizacją powieści Vaughan – warto więc najpierw poznać książkowy pierwowzór. Jeśli lubisz psychologiczne thrillery z wątkiem kryminalnym, Anatomia skandalu będzie dla Ciebie idealną propozycją. Swój egzemplarz znajdziesz tutaj.

Autorka artykułu: Magalena Białek

Powiązane artykuły: