Anna Karenina - ekranizacja Netflixa Anna Karenina ekranizacja Netflixa

Anna Karenina Lwa Tołstoja w uwspółcześnionej wersji? Już wkrótce będziemy mogli się przekonać, jak wyglądałby ten romans wszech czasów, gdyby Anna i hrabia Wroński urodzili się później. Ekranizacją zajmie się rosyjski oddział Netflixa i będzie ona pierwszym oryginalnym serialem dramatycznym nakręconym w tym kraju. Biorąc pod uwagę, że bardzo lubię tę tołstojowską powieść, nie mogę się doczekać końcowego efektu prac na planie. Zwłaszcza że zapowiada się produkcja kręcona z dużym rozmachem. 

Anna Karenina ekranizacja Netflixa Książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Anna Karenina – ekranizacja Netflixa

Trzeba przyznać, że Rosja, przygotowując adaptację powieści Lwa Tołstoja w ramach serialowego debiutu na Netflixie, zaczyna z wysokiego C. Akcja serialu Anna Karenina rozgrywać się w Rosji, zgodnie z fabułą książki, jednak w czasach współczesnych.

Tytułowa bohaterka to żona przyszłego gubernatora Petersburga, jednak jej serce bije dla innego mężczyzny. Kobieta wdaje się w romans z Wrońskim – spadkobiercą aluminiowego imperium. Ich początkowo tajemniczy związek szybko wychodzi na jaw i wybucha skandal.

Serial Anna Karenina ukaże realia kosmopolitycznej Moskwy, historycznego Petersburga, a także pochyli się nad surowością krajobrazu Rosji. W roli głównej zobaczymy rosyjską aktorkę Swietłanę Chodczenkową, która ma na swoim koncie m.in. role w filmach Szpieg, czy Wolverine. Za scenariusza odpowiadają Maria Mikulina i Roman Kantor, natomiast za reżyserię – Walerij Fedorowicz, Jewgienij Nikiszow i Natasza Mierkułowa.

Inne ekranizacje

To nie pierwsza ekranizacja doskonałej powieści mistrza rosyjskiej literatury. Do tej pory Anna Karenina była już bowiem przenoszona na ekran aż piętnaście razy!

Pierwszy raz w 1911. Powstał wtedy krótkometrażowy niemy film w reżyserii Maurice’a Maître’a, który niestety nie zachował się dla potomnych.

To, co natomiast możesz zobaczyć, to np. brytyjska produkcja Joe Wrighta z 2012 roku z istną plejadą gwiazd. Kto zagrał w tym filmie? M.in. Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Alicia Vikander, Oliwia Williams, Emily Watson, czy Cara Delevingne. Nie znasz jeszcze tego filmu? W takim razie zobacz zwiastun, a potem koniecznie go obejrzyj.

***

Zanim na Netflixie pojawi się serial, zachęcam Cię do przeczytania tej wyjątkowej klasycznej powieści. Anna Karenina Lwa Tołstoja czeka na Ciebie pod tym linkiem.

Zobacz także: