Literacka Podróż Hestii - 5 nominacji Literacka Podróż Hestii

Parę dni temu przyznano nominacje w 1. edycji nowego konkursu Literacka Podróż Hestii. Kapituła wyłoniła najlepsze książki dla dzieci i młodzieży. Jury pod lupę wzięło opowiadania i powieści wydane w 2020 roku, napisane w języki polskim i adresowane do dzieci młodzieży w wieku od 10 do 15 lat. Szanse na zwycięstwo otrzymało 5 pozycji wydawniczych. Zaś laureata konkursu poznamy w listopadzie.

Literacka Podróż Hestii Książek dla dzieci i młodzieży szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Nominowani do 1. edycji Nagrody Literacka Podróż Hestii

Literacka Podróż Hestii to kolejny konkurs, który ma na celu pochylenie się nad młodym czytelnikiem. Jego wyjątkowymi potrzebami i wrażliwością. Dlatego też w 1. edycji najważniejsze jest znalezienie najbardziej wartościowych i interesujących książek dla dzieci i młodzieży.

Zgłoszone do konkursu książki dla dzieci wydane w 2020 roku kapituła oceniała przez pryzmat ich warstwy literackiej. Jury brało zatem pod uwagę: język, umiejętność kreowania świata przedstawionego, sprawność w budowaniu fabuły i dialogów oraz dopasowanie treści do wymagań czytelnika.

Nie oceniano natomiast książek pod kątem opracowania graficznego, zawartych w nich ilustracji oraz formy wydania. Mimo że wydawnictwa, których nakładem ukazały się wszystkie nominowane tytuły, swoją ofertę kierują do młodszych moli książkowych. To, co łączy wszystkie wyróżnione lektury, to aktualność treści w klasycznej formie.

Literacka Podróż Hestii – 5 nominacji

Kto dokonał wyboru? W składzie jury Nagrody Literacka Podróż Hestii znaleźli się: Piotr M. Śliwicki (przewodniczący), Katarzyna Kasia, Magdalena Kąkolewska, Joanna Olech, Michał Rusinek i Maciej Wojtyszko.

Poznaj tytuły oraz autorki i autorów książek nominowanych w 1. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii:

Która z tych pięciu książek okaże się najlepszą pozycją dla dzieci i młodzieży roku 2020? Dowiemy się tego w listopadzie. Zwycięski autor lub autorka oprócz zaszczytnego tytułu otrzyma również 50 tysięcy złotych.

Zobacz także: