W pierwszym tygodniu czerwca w księgarniach pojawi się książka Antoni Macierewicz Biografia Nieautoryzowana napisana przez Marcina Dzierżanowskigo i Annę Gilewską. Poprzednia książka o tym polityku Macierewicz i jego tajemnice Tomasza Piątka wywołała burzę w mediach. Sięgało po nią szerokie grono Czytelników, wśród, których wzbudziła wiele kontrowersji. Osiągnęła też status bestsellera. Ciekawe, czy biografia powtórzy ten sukces?

Antoni Macierewicz Biografia Nieautoryzowana – pierwsza biografia polityka

Antoni Macierewicz Biografia Nieautoryzowana jest pierwszą biografią polityka. Marcin Dzierżanowski i Anna Gilewska prześwietlają jego życie w oparciu o dokumenty z IPNu, nieznane archiwa i rozmowy z ponad setką osób, które miały styczność z Macierewiczem na różnych etapach jego życia i działalności.

Do tej pory jedynym źródłem wiedzy o Antonim był on sam i historie, które opowiadał i pisał. Ten ogólnie znany obraz polityka, autorzy starają się pogłębić i urealnić.

Książka prowadzi Czytelnika przez dzieciństwo Antoniego Macierewicza, jego młodość i działalność polityczną. Opisuje dramaty towarzyszące dzieciństwu – samobójstwo ojca, dorastanie w trudnych warunkach, pobyt w domu dziecka.

Ponad 2,5 roku pracy nad książką

Autorzy przez ponad 2,5 roku pracy nad książką docierają do informacji, które nigdy nie były jawne. Polityk zatajał je, nigdy o nich nie wspominając. Udowadniają np. dwuznaczną postawę polityka w kontaktach z SB w marcu ’68. Opisują autentyczne okoliczności, rzekomo heroicznej ucieczki z internowania, czyli list napisany przez Macierewicza do gen. Kiszczaka.

Biografia pokazuje obraz polityka paranoicznie bojącego się o swoje życie, które miałby zakończyć rosyjski wywiad. Człowieka, obezwładnionego obsesją na punkcie spisków, który nie ufa nikomu i otacza się tylko takimi ludźmi, którzy w jego mniemaniu są godni zaufania. To obraz ambitnego człowieka, któremu w karierze przeszkadza nieumiejętność współpracy z ludźmi i przymus bycia liderem.

Antoni Macierewicz Biografia Nieautoryzowana jest próbą odpowiedzi na pytania: co ukrywa Macierewicz, w co wierzy i dlaczego się boi. Jaki ma cel w zarażaniu innych swoim strachem. Książka polemizuje z historią o przeszłości, którą polityk forsuje od lat. Jestem jej bardzo ciekawa, a Wy?

Powiązane: Książka o Macierewiczu wywołała burzę!