Autobiografia Matthew Perry'ego - premiera w Stanach już w listopadzie Autobiografia Matthew Perry'ego

Czasem zastanawiam się nad tym, czy jest w Polsce osoba, która nie widziała ani jednego odcinka Przyjaciół lub nie kojarzyłaby kim są: Rachel, Ross, Monica, Joey, Phoebe i Chandler. I myślę, że nie ma nikogo takiego. Zwłaszcza że w sklepach piętrzą się różnorodne przedmioty i gadżety z podobiznami aktorów odtwarzających główne role. Ale do rzeczy. Ostatnio jeden z najfajniejszych Przyjaciół wszechczasów oznajmił, że ma zamiar napisać książkę. Serialowy Chandler Bing, czyli Matthew Perry, postanowił po latach podzielić się historią swego życia. Jako psychofanka Friendsów mam nadzieję, że Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing trafi w moje ręce jak najszybciej. Amerykańską premierę zaplanowano na listopad. Czekamy zatem, aż polski wydawca książki, Wydawnictwo W.A.B. poda datę pojawienia się książki w naszych księgarniach!

Autobiografia Matthew Perry'ego

Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing – autobiografia Matthew Perry’ego

We wrześniu minie 28 lat od premiery pierwszego odcinka Przyjaciół, a już dwa miesiące później w Stanach Zjednoczonych pojawi się autobiografia Matthew Perry’ego pt. Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing. Nie jest tajemnicą, że aktor, który wykreował jedną z najzabawniejszych postaci komediowych w historii telewizji – Chandlera Binga – prywatnie zmagał się w wieloma problemami i wielokrotnie stał na krawędzi. Po latach Perry postanowił opowiedzieć o blaskach i cieniach ogromnej, niespodziewanej sławy. Zdementować plotki, których nie brakowało na jego temat. Napisać o pracy na planie, ogromnej presji, utraconej miłości i licznych nałogach, przez które nie pamięta pracy przy aż trzech sezonach serialu. I o przyjaciołach, którzy stali przy nim wiernie nawet w najgorszych momentach.

W poście na facebookowym profilu Wydawnictwa W.A.B., które podjęło się wprowadzenia książki na polski rynek, czytamy:

Autobiografia Perry’ego to przede wszystkim opowieść człowieka, który od lat zmaga się ze swoimi demonami. To także historia niezwykle zdolnego i przenikliwego twórcy, obdarzonego niebywałym talentem komicznym. Jest wreszcie spojrzeniem za kulisy najsłynniejszej bodaj produkcji telewizyjnej, oglądanej przez kolejne pokolenia. Bardzo się cieszę, że to właśnie W.A.B. wyda tę książkę po polsku. Polecam ją nie tylko tym, którzy kochają Friendsów.

~  Anna Dziewit Meller, dyrektorka wydawnicza i redaktorka naczelna

 

Zanim jednak autobiografia Matthew Perry’ego trafi w nasze ręce, warto przeczytać inne książki o Przyjaciołach, np.:

Czytaj także: