Autobiograficzna powieść Martina Amisa

Autobiograficzna powieść Martina Amisa to nie lada gratka dla wszystkich miłośników angielskiego pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele historii opartych na prawdziwych wydarzeniach. Jak zapowiada brytyjskie wydawnictwo Jonathan Cape, najnowsza książka autora pt. Inside Story pojawi się w sprzedaży już we wrześniu 2020 roku. Poza tym ma być „najbardziej intymnym i epickim dziełem” Amisa. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Autobiograficzna powieść Martina Amisa

Autobiograficzna powieść Martina Amisa – kilka słów o książce

Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć, że fani pisarza mają naprawdę ogromne powody do zadowolenia. Ponieważ ostatnią powieść autor wydał sześć lat temu. Tym razem historia została oparta na osobistych doświadczeniach Amisa. W związku z tym rozpocznie się od ekscytującej opowieści o romansach, rodzinie oraz przyjaźni. Następnie sprawnie przeistoczy się w błyskotliwe, ale również przepełnione delikatnością i dowcipem rozważania o tym, jak żyć, rozpaczać i jak umrzeć. Poza tym, by odnaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, pisarz zgłębi wiele potwornych wydarzeń z XX wieku. Ponadto bada też wpływ ataków z 11 września na nasz XXI wiek.

Jest jeszcze coś. Wydawnictwo podaje, że ta powieść narodziła się ze śmierci najbliższego przyjaciela autora, Christophera Hitchensa. Ten chorował na raka i zmarł w 2011 roku. W najnowszej publikacji nie zabraknie również bohaterów, którzy mieli duży wpływ na ukształtowanie Amisa. Tym samym czytelnicy poznają jego ojca, Kingsleya, mentora Saula Bellowa, przyjaciela rodziny Philipa Larkina, Iris Murdoch i macochę Elizabeth Jane Howard. Pojawi się również Phoebe Phelps.

Dyrektor oficyny wydawniczej, Michal Shavit, tak oto komentuje najnowszy projekt:

Ta niezwykła powieść daje czytelnikowi szczere świadectwo jednego z naszych najwspanialszych pisarzy.

Dajcie nam znać, czy autobiograficzna powieść Martina Amisa to książka, którą chcielibyście mieć na półce. Jeśli tylko dowiemy się o polskim wydaniu, od razu damy wam o tym znać.

Tymczasem wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością autora, odsyłamy tutaj. Koniecznie sprawdźcie książki pisarza i przekonajcie się sami o jego fenomenie.