Pokój motyli – recenzja książki

Lucinda Riley skradła moje czytelnicze serce! Kiedy rok temu przeczytałam pierwszą jej książkę, od razu przepadłam. Zaczęłam od książki Drzewo Anioła, później przeczytałam Sekret Heleny, a ostatnio przyszedł czas na grudniową premierę. Zapraszam Was na recenzję książki Pokój motyli. To kolejna cudowna książka, po której chcę więcej i więcej!

Pokój motyli

Pokój motyli - kup książkę na www.taniaksiazka.pl >>Akcja książki dzieje się w Southwold nadmorskiej miejscowości, przypominającej niemal bajkowe miasteczko. Główną bohaterką książki jest Posy Montague, która mieszka w starym, dużym domu zwanym Domem Admirała. To w nim spędziła cudowne dzieciństwo przepełnione zabawami z ukochanym ojcem. Tam również wychowała wszystkie swoje dzieci. Jednak lata mijają, a Posy jest coraz starsza i słabsza, a majątek jest duży i potrzebuje sporych nakładów pracy. Ogród co prawda rozkwita pełnią życia, ale nie można tego powiedzieć o jego gospodyni.

Posy ma dwóch synów – starszy, ciągle wpada w kłopoty finansowe, młodszy mieszka tysiące kilometrów od domu, ale pewnego dnia odwiedza matkę i ku jej radości informuje ją o powrocie do kraju. Kobieta wie, że wkrótce będzie musiała sprzedać domostwo, chociaż na samą myśl o tym jej serce pęka na tysiące kawałków.

Kiedy w miasteczku pojawia się Fredie – miłość Posy z młodości – powracają wszystkie emocje i uczucia. Posy nie wie, czy ma teraz i czas i siłę aby myśleć o Frediem. Musi pomóc synom, gdyż obaj nagle znaleźli się w trudnych sytuacjach. Tajemnice i sprawy z przeszłości zaczynają wychodzić na jak i to właśnie Posy musi dopilnować wszystkiego sama, aby w końcu w jej rodzinie nastąpił spokój. Czy będzie pamiętała, żeby zadbać także o siebie?

Kolejna piękna powieść Lucindy Riley

Lucinda Riley jest według mnie mistrzynią. Jej książki są zawsze ciepłe, barwne, pełne zaskakujących historii i nietuzinkowych postaci. Autorka potrafi budować napięcie, tworzyć historie i odwiedzać w nich cudowne miejsca. Powroty do spraw sprzed lat, tajemnic, rodzinnych sekretów i zawirować to jej specjalność.

Pokój motyli to pełna zawirowań, tajemnic i dramatycznych wspomnień z przeszłości powieść, która wzrusza i od której nie można się oderwać! Ciekawi bohaterowie, wspaniałe miejsca, w których dzieje się akcja i mnóstwo emocji – to cala Lucinda Riley!  To była cudowna książka, na tej autorce jeszcze się nie zawiodłam!

Pokój motyli - kup książkę na www.taniaksiazka.pl >>

Ocena Rudej
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 7.5/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7.5/10
 • 8.5/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8.5/10
8.5/10

Fragment recenzji

Akcja książki dzieje się w Southwold nadmorskiej miejscowości, przypominającej niemal bajkowe miasteczko. Główną bohaterką książki jest Posy Montague, która mieszka w starym, dużym domu zwanym Domem Admirała. To w nim spędziła cudowne dzieciństwo przepełnione zabawami z ukochanym ojcem. Tam również wychowała wszystkie swoje dzieci. Jednak lata mijają, a Posy jest coraz starsza i słabsza, a majątek jest duży i potrzebuje sporych nakładów pracy. Ogród co prawda rozkwita pełnią życia, ale nie można tego powiedzieć o jego gospodyni.