Bestiariusz Wiedźmina od Netflixa

Bestiariusz Wiedźmina od Netflixa to nie lada gratka dla wszystkich fanów tej fantastycznej produkcji. Warto tutaj oczywiście wspomnieć, że serial, który bije rekordy popularności, powstał na kanwie bestsellerowej serii polskiego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego. Już kilka dni po premierze serialu, książki z sagi wyprzedały się na pniu. Na zagranicznych rynkach czytelnicy musieli czekać po kilka tygodni na zbiór opowiadań, które były inspiracją dla pierwszego sezonu. Tymczasem prace nad drugim sezonem nieco się opóźniły przez ograniczenia związane z koronawirusem. Nic więc dziwnego, że Netflix robi co może, by podtrzymać zainteresowanie produkcją. Kują żelazo, póki gorące i podrzucają fanom kolejny mini projekt. Ty razem w postaci video-bestiariusza. Koniecznie sprawdźcie, czego możecie się spodziewać!

Bestiariusz Wiedźmina od Netflixa

Bestiariusz Wiedźmina od Netflixa – poznajcie stwory, które pojawiają się na ekranie

Jeśli swoją przygodę z Wiedźminem zaczęliście od serialu (choć zawsze powtarzamy: najpierw książka, później film) najnowszy projekt Netflixa przypadnie wam z pewnością do gustu. Ponieważ w ponad dwunastominutowym filmiku znajdziecie przegląd stworów, które pojawiły się na ekranach w pierwszym sezonie. A było ich niemało, choć zabrakło czasu na głębszą ich analizę. W związku z tym taki przegląd to świetna okazja, by przyjrzeć się im bliżej, poznać genezę ich powstania oraz charakterystyczne cechy. W dodatku nikt chyba nie ma wątpliwości, że to doskonały ruch ze strony platformy streamingowej. Ponieważ wiadomo już, że premiera drugiego sezonu odbędzie się z opóźnieniem, warto podrzucić fanom coś, co zaspokoi ich ciekawość i zminimalizuje zniecierpliwienie.

Saga o Wiedźminie cieszy się popularnością na całym świecie. Geralt z Rivii, obrońca ludzkości i ginących gatunków skradł serca nie tylko czytelników. Na podstawie cyklu powstały gry i komiksy, a produkcja Netflixa nie jest pierwszą ekranizacją jego przygód. Cykl opisuje zawiłe losy Geralta, który na mocy prawa niespodzianki powiązał się przeznaczeniem z Ciri. Dzieckiem o tajemniczych mocach, zwanym Lwiątkiem z Cintry. Akcja toczy się podczas wielkiej inwazji Cesarstwa Nilfgaardu na Północne Królestwa.

Bestiariusz Wiedźmina od Netflixa prezentujemy poniżej. Natomiast tutaj znajdziecie książki Andrzeja Sapkowskiego.