Ekranizacja książki Unorthodox - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja książki Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów to nie lada gratka dla wszystkich miłośników tego reportażu. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury faktu i produkcji w tym właśnie klimacie. Ponadto warto tutaj wspomnieć, że wraz z serialową premierą, światło dzienne ujrzało nowe wydanie książki, której autorką jest Deborah Feldman. W związku z tym, jeśli do tej pory nie mieliście okazji się z nią zapoznać, dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie to sprawdźcie! Polecamy tę lekturę szczególnie tym, którzy poszukują historii opartych na faktach.

Ekranizacja książki Unorthodox - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja książki Unorthodox – kilka słów o produkcji, fabule książki i zwiastun

Realizacja przybrała formę czteroodcinkowego miniserialu, który jest już dostępny na platformie Netflix. W roli głównej Esther Shapiro wystąpiła aktorka Shira Haas. Obok niej pojawili się m.in.: Amit Rahav, Jeff Wilbusch czy Aaron Altaras.

O czym opowiada sama historia? Akcja powieści rozgrywa się w Nowym Jorku. Brooklyn – chasydzka dziewczyna czuje się uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka żyje bez książek, kina, teatru, koncertów i spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności. Ponadto bohaterka zostaje zmuszona do ślubu, a w dniu tej uroczystości golą ją na łyso. Do tego przechodzi też przyspieszony kurs dojrzewania seksualnego. Trudno uwierzyć, że w XXI wieku dziewczyna mieszkająca w Nowym Jorku nie może posługiwać się angielskim. Ponieważ uważany jest on za język zepsucia i zła. A do tego jest więziona we własnym domu.

W związku z tym, kiedy na świat przychodzi jej dziecko, dziewczyna doskonale wie, że aby uchronić syna przed podobnym losem, musi uciekać. Porzuca męża, rodzinę i wspólnotę, rozpoczynając nowe życie.

Przypominamy, że ekranizacja książki Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów jest już do obejrzenia na platformie Netflix. Poniżej prezentujemy wam obiecany zwiastun miniserialu. Tymczasem tutaj znajdziecie reportaż, na którego podstawie powstała produkcja. Dajcie znać, czy czytaliście tę książkę. A także, czy macie zamiar oglądać serial.