Nowa książka Candace Bushnell - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Candace Bushnell to nie lada gratka dla wszystkich miłośniczek twórczyni bestsellerowego hitu pt. Seks w wielkim mieście. Książka do dziś cieszy się ogromną popularnością. Ponadto na jej podstawie powstał niemniej popularny serial, który pokochały odbiorczynie na całym świecie. Teraz autorka powraca z zupełnie nową powieścią, skierowaną głównie do nastolatek i młodych kobiet. Jak brzmią zapowiedzi, to pierwsza „jawnie feministyczna” powieść Bushnelle. Jesteście ciekawe, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej!

Nowa książka Candace Bushnell - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Candace Bushnell – kilka słów o projekcie

Książka pt. Rules for Being a Girl, czyli w wolnym tłumaczeniu Zasady bycia dziewczyną w sprzedaży na rynku w USA pojawi się już 7 kwietnia. Kiedy książka będzie dostępna w Polsce i czy w ogóle doczeka się tłumaczenia? Tego jeszcze nie wiemy, choć z uwagi na popularność autorki można się spodziewać, że stanie się to już niebawem.

Poza tym warto tutaj również wspomnieć, że najnowszą książkę autorka napisała przy współpracy z Katie Cotungo. Panie stworzyły historię, która próbuje ostrzec dziewczyny urodzone w XXI wieku przed problemami, z którymi przyjdzie im się być może zmierzyć. Oto jak Bushnell zapowiada najnowszy projekt:

Jednym z motywów powieści jest typowy seksizm w szkole średniej. To przecież może być miejsce, w którym panuje bardzo surowa dyscyplina pod względem akceptowalnego zachowania dla każdej płci. Niestety na ogół nie jest. Mnie się molestowanie nie zdarzyło w szkole średniej, ale często zdarzało się na studiach i w pracy. Nie tylko mnie, właściwie każdej innej kobiecie, którą znam.

Główną bohaterką jej powieści jest Marin, której życie wywraca się do góry nogami, kiedy pewien nauczyciel próbuje ją pocałować. To właśnie po tej sytuacji dziewczyna zaczyna kwestionować sposób, w jaki traktuje ją jej chłopak oraz jego przyjaciele. Poza tym zwraca uwagę na fakt, że wszystkie książki, które czyta, napisane są przez starych białych mężczyzn.

W związku z tym dziewczyna zakłada w szkole klub książki dla feministek. Poza tym publikuje artykuły w szkolnej gazetce, prezentując sprzeczne zasady, których, według innych, powinny przestrzegać młode dziewczyny.

Kiedy tylko nowa książka Candace Bushnell pojawi się na naszym rynku, damy wam o tym znać. Tymczasem tutaj znajdziecie książkę pt. Seks w wielkim mieście.