Bestsellery 2017 roku

Styczeń to oczywiście czas podsumowań, a jakie podsumowania my – książkoholicy lubimy najbardziej? – Oczywiście literackie! Sprawdźcie, co się czytało i w jakich miejscach, krainach i z jakimi bohaterami się bywało w 2017 roku. Oto bestsellery 2017 roku w pełnej krasie. Zestawienie przygotowane przez księgarnię TaniaKsiazka.pl.

Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień - kup na TaniaKsiazka.pl10. Bestsellery 2017 roku: Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień David Lagercrantz

Miejsce 10. zestawienia to Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień Davida Lagercrantza.

Książka, na którą czekało wielu fanów serii. Co prawda nie każdy dał szansę pisarzowi, który chciał kontynuować sagę zmarłego przedwcześnie Stiega Larssona, jednak wybierając pomiędzy: pozostaniem w świecie niesamowitych bohaterów Millenium lub zakończeniem swojej przygodę z nimi na tomie trzecim: częściej wybieramy to pierwsze. 🙂

Psiego najlepszego - kup na TaniaKsiazka.pl9. Bestsellery 2017 roku: Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta W. Bruce Cameron

Psiego najlepszego na miejscu 9. to również wielki sukces. Ta historia nawiązuje klimatem do „książki, od której wszystko się zaczęło”, czyli Był sobie pies, jednak jest już o zupełnie innych bohaterach. Jakby tego było mało autor opowiada tu nie o jednym psie, ale o całej gromadce pięknych czworonogów!

Mitologia nordycka- kup na TaniaKsiazka.pl8. Bestsellery 2017 roku: Mitologia nordycka Neil Gaiman 

Neil Gaiman to wielkie nazwisko. Pisarz nie tylko tworzy niewiarygodnie interesujące i pomysłowe historie literackie balansujące na granicy świata realnego i tego nierzeczywistego, ale także ma bardzo wiele mądrych rzeczy do powiedzenia, które są cytowane przez najważniejsze serwisy literackie na świecie. Mitologia nordycka na miejscu 8.

Baśnie Barda Beedle`a - kup na TaniaKsiazka.pl7. Bestsellery 2017 roku: Baśnie Barda Beedle`a  J.K. Rowling

Jest coś tak niesamowitego w historiach J.K. Rowling, że naprawdę nie wiemy, czy w ich świat wciąga nas ciekawa fabuła, czy ten nieco mroczny, magiczny klimat. Baśnie Barda Beedle`a mieli w rękach Ron, Harry i Hermiona, kiedy poszukiwali zaginionych horkruksów. Teraz także my możemy poznać w całości Baśń o trzech braciach, którzy oszukali śmierć.

Sekretne życie drzew - kup na TaniaKsiazka.pl6. Bestsellery 2017 roku: Sekretne życie drzew Peter Wohlleben

Jak opowiadać o przyrodzie, którą się kocha, tak żeby cały świat chciał słuchać? To proste, powiedzieć światu, coś, czego jeszcze nigdy nie słyszał np. to, że drzewa czują i troszczą się o siebie. Niezwykłe? W tej książce znajdziecie o wiele więcej niesamowitych informacji o drzewach, które tylko pozornie znamy.

Początek - kup na TaniaKsiazka.pl5. Bestsellery 2017 roku: Początek Dan Brown

Czy Początek Dana Browna sprostał oczekiwaniom jego fanów? Z całą pewnością była to jedna z najważniejszych premier mijającego roku, a czy warta wznieconego przez nią szumu? Musicie sprawdzić. Tym razem bohater książki uda się do przeszłości nas ludzi, żeby znaleźć odpowiedzi na pytanie: skąd pochodzimy? Ta wiedza może go wiele kosztować.

Za zamkniętymi drzwiami - kup na TaniaKsiazka.pl4. Bestsellery 2017 roku: Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris

Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych thrillerów mijającego roku i książka niezwykle dobrze przyjęta przez polskich Czytelników. Opowiada o małżeństwie, które tylko dla osób trzecich wydaje się niezwykle zgodne i wręcz perfekcyjne. Jednak pani domu wie, że trudno jest mówić o miłości w domu, z którego nie można się wydostać.

Rok 1984 - kup na TaniaKsiazka.pl3. Bestsellery 2017 roku: Rok 1984 George Orwell

Tej książki z pewnością nie trzeba przedstawiać, a jej popularność w tegorocznym zestawieniu prawdopodobnie ma coś wspólnego z faktem, że ten tytuł jest lekturą szkolną. Jednak niech ten fakt Was nie zmyli. Jeżeli nie znacie jednego z największych dzieł tego autora i jednego z największych dzieł w światowej literaturze, koniecznie musicie to nadrobić.

Macierewicz i jego tajemnice - kup na TaniaKsiazka.pl2. Bestsellery 2017 roku: Macierewicz i jego tajemnice Tomasz Piątek

Macierewicz i jego tajemnice to jedna z najpopularniejszych książek mijającego roku i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Po trafieniu tego tytułu do sprzedaży, rozpętała się istna burza! Czy Macierewicz rzeczywiście ma powiązania z politykami z Rosji? Tę i inne tezy znajdziecie właśnie w tej książce.

 

Powiązane: KSIĄŻKA O MACIEREWICZU WYWOŁAŁA BURZĘ!

Był sobie pies - kup na TaniaKsiazka.pl1. Bestsellery 2017 roku: Był sobie pies W. Bruce Cameron

I prestiżowe miejsce pierwsze, czyli naj naj naj zeszłego roku. Był sobie pies to książka fenomen, która podbiła serca milionów Czytelników na całym świecie. Opowiada o niezwykłych przygodach pewnego psa, któremu dane było żyć wiele razy. Wszystko po to, aby mógł odnaleźć swojego ukochanego właściciela.

A którą książkę z zeszłorocznych hitów Wy macie już na swojej półce? Zasłużyła na miano bestsellera?