Nowość od Wojciecha Jagielskiego!

Nowość od Wojciecha Jagielskiego pt. Na wschód od zachodu pojawi się na rynku już 30 stycznia 2018 roku. To doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu, związanej z niespokojnymi terenami, owładniętymi konfliktami zbrojnymi. Wojciech Jagielski jest bowiem jednym z najbardziej cenionych reporterów wojennych. Tym razem wybrał się w podróż „wielkim szlakiem hippisów”. Wraz z autorem, odbiorcy będą mieli okazję znaleźć się w Afganistanie, Pakistanie, Nepalu i Indiach. Wszystkie te miejsca charakteryzują się silnym systemem kast, inicjacją duchową oraz konfliktami zbrojnymi. Natomiast słowo „wolność” nabiera tam zupełnie innego znaczenia.

Nowość od Wojciecha Jagielskiego – prawdziwe historie

Jedną z głównych bohaterek reportażu jest Kamal, która opuściła stolicę Polski zaledwie z jednym plecakiem. Zrezygnowała z dwóch fakultetów i własnego mieszkania, a przede wszystkim nie chciała poddać się pędowi za karierą. W ten oto sposób znalazła się w Indiach, gdzie najważniejszą i największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś zdaje się, że już nie pamięta poprzedniego życia. Jednak ono wraca do dziewczyny ze zdwojoną siłą.

Kolejnym bohaterem jest hippis „Święty”. On także uciekł od cywilizacji Zachodu. Obecnie prowadzi życie, gdzie króluje wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. „Święty” wszędzie, gdzie się pojawi, szuka jednego – szczęścia. A ono z jakichś powodów, wciąż wymyka się mu z rąk.

W najnowszej książce Wojciecha Jagielskiego Czytelnicy odnajdą zupełnie nowe i świeże spojrzenie na Wschód. Jest to świat widziany oczami tych, którzy szukając odskoczni od cywilizacji Zachodu, trafili w miejsca, gdzie spokój jest jedynie pozorną sprawą. Ciekawy reportaż przepełniony refleksjami i skupiający uwagę na wartościach, spychanych często na dalszy plan. Czy ucieczka od współczesności i szybkiego postępu jest rzeczywiście receptą na prawdziwe szczęście i równowagę? Jaką cenę przyszło za to zapłacić bohaterom reportażu?

Przypominamy, że nowość od Wojciecha Jagielskiego będzie dostępna od 30 stycznia bieżącego roku. Książkę pt. Na wschód od zachodu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży.