Bestsellerowa seria Kena Folletta!

Bestsellerowa seria Kena Folletta to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników powieści z elementami historycznymi. Słynna saga cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Czytelników na całym świecie. I nie ma co się dziwić, Ken Follett to niekwestionowany mistrz gatunku. Z każdą nową powieścią udowadnia, że jego ogromny sukces nie jest kwestią przypadku. Dlatego, jeśli poszukujecie ciekawych i wciągających powieści na długie, zimowe wieczory, trafiliście idealnie. Gwarantujemy, że cykl stworzony przez pisarza zadowoli nawet najbardziej wymagających odbiorców!

Bestsellerowa seria Kena Folletta i jej popularna ekranizacja

Warto tutaj wspomnieć, że to właśnie seria, którą rozpoczyna książka pt. Filary ziemi, stała się inspiracją do stworzenia mini serialu. Jego reżyserem jest Ridley Scott, natomiast nad scenariuszem czuwał sam autor wraz z Johnem Pielmeierem.

O czym opowiada sama historia stworzona przez pisarza? Akcja powieści osadzona jest w XII-wiecznej Anglii, która znajduje się pod panowaniem Normanów. Głównym tłem rozgrywających się wydarzeń jest walka o koronę między królem Stefanem, a cesarzową Matyldą. Pojawia się jednak jeszcze jeden, bardzo ważny wątek, który napędza całą akcję. Jest to budowa największej i najnowocześniejszej gotyckiej katedry Kingsbridge, która w tamtych czasach jest nie lada przedsięwzięciem. Pomysłodawcą i inżynierem, czuwającym nad pracami jest Tom Budowniczy. A losy jego rodziny stają się bez wątpienia jedną z ważniejszych osi fabuły.

Co w tej niezwykłej serii odnajdą Czytelnicy? Przede wszystkim uwspółcześnioną warstwę językową, która doskonale oddaje realia średniowiecznej Anglii. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników powieści, których akcja rozgrywa się na tle minionych wydarzeń. Ken Follett doskonale wplata w historię wątki miłosne, sceny erotyczne, mnóstwo intryg oraz tajemniczości. Nie zabraknie również scen brutalnych i krwi, które obrazują bezwzględne dążenie do władzy i religijne zakłamanie. A precyzyjna konstrukcja bohaterów sprawia, że są niezwykle realni.

Jeśli zatem do tej pory było Wam nie po drodze z autorem, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Bestsellerowa seria Kena Folletta znajduje się poniżej:

Tom I – Filary ziemi.

Tom II – Świat bez końca.

Tom III – Słup ognia.