Filary ziemi Ken Follett

Ken Follett to autor trylogii historycznej Kingsbridge, którą zapoczątkowała książka Filary Ziemi. Znamy już datę oraz tytuł ostatniej części z owej serii. Będzie to Kolumna ognia i do sprzedaży trafi 12 września 2017 roku. To bez wątpienia świetna wiadomość dla wszystkich fanów pisarza.

Filary Ziemi Ken Follett okładka książki

Co tym razem Ken Follett przygotował fanom?

Tłem historycznym najnowszej powieści ma być wiek XVI, w którym panowała królowa Elżbieta I. Kingsbridge to fikcyjne miasto w południowej Anglii stworzone przez autora. Będzie ono rozdarte między katolikami a prawosławnymi, którzy tkwią w konflikcie religijnym. Sam pisarz tak oto mówi o najnowszej książce: Było wiele spisków na życie królowej, więc ludzie wokół niej utworzyli sieć szpiegowską, która miała udaremniać działania szesnastowiecznych terrorystów. To był początek brytyjskiego wywiadu, który ostatecznie dał nam Jamesa Bonda. Ponadto, Follett dodaje, że akcja powieści przeniesie się także do Sewill w Hiszpanii. Jakiś czas temu był tam osobiście, odwiedzając Alkazar, Muzeum Marynarki Wojennej oraz katedrę.

Warto wspomnieć, że pierwsza część trylogii, Filary Ziemi została opublikowana w 1989 roku. Tom drugi nosi nazwę Świat bez końca i w sprzedaży ukazał się w roku 2007. Obie dotychczasowe części stały się bestsellerem, przynosząc Kenowi Follettowi ogromną rzeszę czytelników na całym świecie.

Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na najnowszą książkę pt. Kolumna ognia. Przypominamy, że trzecia część na rynku wydawniczym ukaże się 12 września przyszłego roku. Nie możemy się doczekać! Tymczasem, jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z twórczością Kena Folletta, gorąco zachęcamy do sięgnięcia po owe pozycje:

Filary ziemi.

Świat bez końca.