G. Heywood HillG. Heywood Hill, niezależna londyńska księgarnia przygotowała dla czytelników na całym świecie niemały prezent. Otóż, z okazji 80. rocznicy istnienia zaproponowali konkurs. Ale nie byle jaki! Każdy, kto weźmie w nim udział ma szansę wygrać darmową książkę, którą będzie otrzymywał co miesiąc aż do końca życia! Wyobraźcie sobie. Co miesiąc nowy tytuł zupełnie za darmo. Idealna propozycja dla wszystkich książkoholików!

G. Heywood Hill odnośnie pomysłu:

Przedstawicielka księgarni, Karin Scherer, o projekcie mówi następująco: Każdy człowiek jest inny. Zanim zaczniemy wysyłać książki, usiądziemy ze zwycięzcą i poznamy jego preferencje czytelnicze, co lubi, a czego nie lubi. Dla zwycięzcy będzie to intelektualna przygoda na całe życie. Co trzeba zrobić aby stać się tym szczęśliwcem? Niewiele. Wystarczy, że wskażecie jeden tytuł, który znaczy dla was najwięcej. Książka ta musi być w języku angielskim (oryginał lub tłumaczenie) oraz powinna być wydana po roku 1936, w którym George Heywood Hill założył księgarnię. To niezbyt duże wymagania, jak na dożywotnią dostawę darmowej książki, prawda?

Zgłoszenia można wysyłać do 31 października bieżącego roku. Zwycięzca zostanie wybrany w drodze losowania. I będzie mógł liczyć na jedną nową książkę, w dodatku w twardej oprawie, co miesiąc do końca życia. Ponieważ księgarnia zaznaczyła możliwość wysyłania nagrody w dowolne miejsce na świecie, udział w konkursie mogą wziąć czytelnicy z każdego kraju! Pod warunkiem, że macie ukończone 18 lat, a wasze zgłoszenie napłynie w języku angielskim.

Nie ma co ukrywać. Taka informacja to istna gratka dla wszystkich miłośników książek. Wyobraźcie sobie, że już do końca życia nie musicie martwić się, co przeczytać, ani czym zapełnić półki domowej biblioteczki