Senlin AscendsSenlin Ascends to powieść, której autorem jest Josiah Bancroft. Ten tytuł powinni zapamiętać wszyscy miłośnicy fantasy. Dlaczego? Otóż, niemal szturmem zaczyna podbijać ona serca czytelników na Zachodzie. Zaś wśród dziennikarzy, blogerów oraz krytyków wywołuje niemałe zamieszanie i ekscytację. Czy zapowiada się najbardziej spektakularny debiut książkowy ostatnich lat? Czas pokaże, jednak obserwatorzy już teraz wieszczą Bancroftowi życiowy sukces.

Senlin Ascends, o czym mówi książka?

Na początku należy wspomnieć, że cała koncepcja pisarza przewidziana jest na trylogię. Seria ma nosić tytuł The Books of Babel. Twórczość Josiah można zaliczyć nie tylko do fantasy, ale również do literatury obyczajowej i steampunku. Co więcej, miłośnicy przygody oraz czarnej komedii także znajdą tu coś dla siebie. Bohater trylogii, Selin, podczas miesiąca miodowego wraz z żoną udaje się do Wieży Babel. Nie jest to, niestety, szczęśliwa podróż. Mężczyzna podczas wyprawy traci żonę, co staje się początkiem zupełnie innej wyprawy. W poszukiwaniu pomocy Selin postanawia udać się w mityczny świat. Jednak i tam nie zawsze sprzyja mu szczęście. Zamiast pomocnej dłoni, musi zmagać się z ludźmi, którzy chcą go obrabować lub sprawić, iż stanie się ich niewolnikiem. Akcja powieści toczy się w samej Wieży Babel. Bohater w pierwszej części odwiedza jedynie cztery pierwsze poziomy. Warto wspomnieć, że budowla w całości składa się z aż czterdziestu. A każde piętro to zupełnie nowy, odrębny świat.

Kiedy i czy w ogóle książka pojawi się na polskim rynku? Tego niestety nie wiemy. Warto jednak śledzić rozwój sytuacji na rynku anglojęzycznym. Seria bowiem zapowiada się naprawdę obiecująco.