FantastykaFantasyYoung AdultZapowiedzi i nowości

Bestsellery fantasy – nowa książka od autorki Szóstki wron i Trylogii Griszy!

Bestsellery fantasy

Bez względu na to, czy jesteście fanami poprzednich serii tej bestsellerowej autorki: Trylogia Grisza i Szóstki wron, powinniście koniecznie sięgnąć po Język cierni. Zapytacie dlaczego? Ponieważ jest to jeden z najlepiej ocenianych na świecie zbiorów krótkich opowiadań fantasy. Dawno nie spotkałam się z tak przychylnymi opiniami na temat jakiekolwiek książki i to wyrażanymi przez najbardziej krytycznych recenzentów. Spotkacie tu magię, jakiej nigdy nie widzieliście, nawiedzone miasta, w których nigdy nie byliście i postacie, których nigdy nie zobaczycie. Jednak niezwykłe słowa, które wypowiada Leigh Bardugo poprzez te krótkie historie i jej bohaterów, trafią prosto do Waszego serca i z pewnością, poczucie je właśnie tam. Książka już zajmuje wysokie miejsce w kategorii: Bestsellery fantasy.

Bestsellery fantasy, które trzeba znać

Język cierni Leigh Bardugo to zbiór sześciu krótkich opowiadań, osadzonych w świecie Griszy, który był tłem dla poprzednich serii autorki. Jednak nie przejmujcie się, jeśli nie znacie wcześniejszych książek (chociaż to oczywiście wspaniała okazja do nadrobienia tego przeoczenia), opowiadania można czytać bez ich znajomości. W tych krótkich nowelach pisarka nawiązuje do wierzeń, legend, znanych bajek np. do Małej syrenki. Jednak nie są to ich retellingi, ale stworzone na ich podstawie zupełnie nowe historie, z innymi zakończeniami i naprawdę niezwykłymi, chwytającymi za serce morałami.

Powiązane: „SZÓSTKA WRON” CZYLI „OCEAN’S ELEVEN” W ŚWIECIE FANTASY!

W tych historiach znajdziecie miłość, która mówi poprzez kwiaty, prawdę, która żąda zapłaty w cierniach, bestie, które mówią, lasy, które są głodne, a głos młodej syreny może wywołać krwawą burzę. Jednak to nie tylko niezwykłość tych historii i fantastyczny język niezwykle cenionej na świecie pisarki, porwą Was bez reszty. To właśnie te słowa, prawdy, które wypowiedzą bohaterowie tych historii, uderzą w Was najmocniej:

“Dzięki temu zrozumiesz, że czasami, to nie tego, czego nie znamy, powinniśmy się obawiać i że to nie Ci, którzy powinni, kochają nas najmocniej.”

Bestsellery fantasy, których nie da się zapomnieć

Świat fantasy_Pinterest

źródło: Pinterest

Leigh Bardugo stworzyła coś niebywałego. Pokazała, jak ogromna siła drzemie w fikcyjnych, zupełnie zmyślonych światach i ich niezwykłych bohaterach. Siła, która ma zdolność trafiać tu i teraz, prosto do naszych serc. Bo każda z tych historii opowiada o zdarzeniach i postaciach, z którymi możemy się identyfikować, które nawiązują do naszego prawdziwego świata, często prezentując jego niezwykle przebiegłe oblicze lub właśnie najpiękniejsze i ostrzegając nas przed niebezpieczeństwami, lub pokazując, to co jest ważne. Czy nie od tego właśnie są baśnie?

“To jest właśnie problem, nawet z tymi najmniejszymi demonami. Przychodzą do nas w pięknych ubraniach i czystych butach. Kłaniają nam się i okazują dobre maniery. Nigdy nie pokazują swoich ogonów. „

Język cierni to niezwykle łakomy kąsek dla wszystkich fanów, baśni, mitów i historii fantasy jako gatunku. Te opowiadania przeniosą Was do magicznych, ale jednocześnie niezwykle mrocznych miejsc. To jedna z tych książek, która zabierze Was z tego świata na godzinę czy dwie i odda w zupełnie zmienionej formie.

„Więc zamknij dobrze oka i upewnij się, że są dokładnie domknięte. Złe stworzenia potrafią się przecisnąć przez najmniejsze szczeliny. „

Talent nad talentami 

Książki Leigh Bardugo zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Jest bestselerową autorką New York Times’a i USA Today. Wiele z jej książek otrzymało niezwykle prestiżowe nagrody. Pisarka specjalizuje się w książkach z gatunku Young Adult Fantasy, a światową sławę przyniosła jej seria Trylogia Griszy. Jedną z ostatnich książek, jakie wydała autorka, jest Wonder Woman: Warbringer (DC Icons #1) i właśnie Język cierni (wrzesień 2017).  Książki autorki porównywane są do dzieł takich twórców jak: Neil Gaiman i Laini Taylor.

Wszystkie do tej pory wydane książki Leigh Bardugo znajdziecie w TYM miejscu.