Obsada serialu Władca Pierścieni
Władca pierścieni

Źródło: unionfilms.org

Z pewnością jest wśród Was wielu fanów filmowej wersji słynnej trylogii J. R. R. TolkienaWładca Pierścieni, stworzonej przez Petera Jacksona. Być może podobnie jak ja, filmową wersję oglądacie za każdym razem, kiedy jest emitowana w telewizji. Teraz będziecie także (prawdopodobnie) mieli okazję, aby obejrzeć serial na jej podstawie. Właśnie pojawiły się sensacyjne doniesienia, że Władca Pierścieni może pojawić się w formie adaptacji telewizyjnej. To, co jest jeszcze bardziej niewiarygodne to to, że za ekranizację dzieł Tolkiena mają zabrać się we współpracy z Warner Bros dwa duże podmioty: Amazon i Netflix.

Władca Pierścieni serialem? I to za grube miliony

Na tą chwilę pojawiły się jedynie doniesienia, że coś jest na rzeczy i że są prowadzone rozmowy między poszczególnymi stronami, zainteresowanymi ekranizacją serialową. Z pewnością nie zapadła jeszcze żadna konkretna decyzja, jednak sporo mówi się o rekordowym koszcie tej inwestycji. Mowa jest o astronomicznej kwocie 200 – 250 milionów dolarów za samo prawo do ekranizacji. Natomiast każdy sezon serialu miałby kosztować 100 do 150 milionów. Podobno także HBO miało być stroną zainteresowaną adaptacją, jednak ostatecznie ten podmiot się wycofał. Prawdopodobnie ze względu na niespotykaną dotąd cenę za same prawa adaptacyjne. Niektórzy określają je wręcz mianem “szalonych”. Podobno zresztą, nawet nie jest to całość kosztów, które będą musiały pokryć strony zaangażowane w projekt.

Władca Pierścieni serialem Petera Jacksona?

Ambicje są naprawdę imponujące. Szef Amazona, Jeff Bezos planuje stworzenie czegoś na miarę serialu na podstawie słynnej Gry o Tron Martina. Na tę chwilę nie są znane żadne bliższe szczegóły dotyczące tego projektu. Nie wiadomo, kto miałby zagrać główne role i czy w jakikolwiek sposób serial będzie nawiązywał do filmów Petera Jacksona. Podobno udział tego reżysera w serialowej adaptacji także nie jest wykluczony.

Warto pamiętać, że jego filmowa trylogia zarobiła na całym świecie 2,9 miliarda dolarów. Z pewnością jest więc stawka, o którą warto powalczyć, nawet jeżeli na początku trzeba będzie sporo zainwestować. Niezwykle popularne i dochodowe seriale Netflix dowodzą, że telewizja to zdecydowanie niezwykle ważny kanał dla producentów.

 

Mielibyście ochotę obejrzeć serial? Ja z pewnością, szczególnie gdyby za kamerą stanął Peter Jackson.