Tolkien - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tolkien - kup na TaniaKsiazka.plZwiastun filmu o Tolkienie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników tego pisarza. J. R.R. Tolkien to niekwestionowany mistrz fantasy, którego książki do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Na jego powieściach wychowało się tysiące czytelników i zagorzałych miłośników tego gatunku. Śródziemie to świat, który kojarzą niemal wszyscy, nawet ci, którzy nie do końca interesują się fantastyką. Filmy na podstawie książek Tolkiena zarobiły miliony. Warto tu również wspomnieć, że obecnie trwają prace nad serialową wersją ekranizacji Władcy Pierścieni, nad którym czuwa Amazon Studios. Ponieważ jednak obecnie premiera tej produkcji przewidywana jest na 2021 rok, fani muszą uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości. Tym samym nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się inną, zbliżającą się premierą. Chodzi tu oczywiście o ekranizację biografii Tolkiena. Powody do zadowolenia czytelnicy i odbiorcy mają niemałe, bo właśnie ukazał się pierwszy oficjalny zwiastun. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zwiastun filmu o Tolkienie i kilka informacji na temat produkcji

Film do światowych kin trafi już 10 maja bieżącego roku. Niestety nie wiemy jeszcze, od kiedy będzie można zobaczyć go w Polsce. W głównych rolach widzowie będą mieli okazję zobaczyć Nicholasa Houlta (J. R. R. Tolkien) oraz Lily Collin (żona pisarza, Edith Mary). Obok nich wystąpią także: Colm Meaney, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Craig Roberts, Laura Donnelly, Genevieve O’Reilly oraz Pam Ferris i Derek Jacobi. Stanowisko reżysera zajął Dome Karukoski, natomiast za scenariusz odpowiadają David Gleeson i Stephen Beresford.

Nikt dziś raczej nie ma wątpliwości, że ekranizacja biografii Tolkiena będzie niemałym sukcesem producentów. My na ten film czekamy z niecierpliwością, a wy? Jeśli do tej pory z jakichś powodów nie było wam po drodze z twórczością tego autora, gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości. Poza tym to również dobry moment, by uzupełnić domową biblioteczkę brakującymi pozycjami.

Tutaj znajdziecie wszystkie książki Tolkiena.  Natomiast tutaj znajduje się jedna z książkowych biografii mistrza fantastyki. Zwiastun filmu o Tolkienie prezentujemy Wam poniżej. Koniecznie dajcie znać, czy wybierzecie się do kina!