Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa biografia Ingmara Bergmana jest już dostępna na polskim rynku! To bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników słynnego szwedzkiego reżysera filmowego i teatralnego. Książka pt. Miłość, seks i zdrada pojawia się wraz z setną rocznicą urodzin twórcy takich kinowych hitów, jak: Siódma pieczęć, Jajo węża, Źródło, Persona czy Wieczór kuglarzy. Jakim naprawdę był człowiekiem? Najnowsza publikacja z pewnością sprawi, że Czytelnicy będą mieli szansę poznać go znacznie bliżej. Książka jest ważna jeszcze z jednego powodu. Prezentuje Ingmara Bergmana nie tylko jako artystę, ale także jako zwykłego człowieka. Zaciekawieni? Koniecznie to sprawdźcie!

Nowa biografia Ingmara Bergmana – człowiek, któremu zdarzało się popełniać grzechy

Poniżej z przyjemnością prezentujemy fragment opisu najnowszej biografii:

Ingmar Bergman miał pięć żon, dziewięcioro dzieci i niezliczone kochanki. Swoich aktorów traktował przedmiotowo – najważniejszy był film. Jako nastolatek fascynował się niemieckim nazizmem. Nie znosił, gdy ktoś mu się sprzeciwiał. Był prawdziwym tytanem pracy, konsekwentnym, zdyscyplinowanym i punktualnym i tego samego wymagał od innych.

Jeśli jednak chodzi o Bergmana, jako zwykłego człowieka, to wiemy o nim naprawdę niewiele. Do tej pory nikt z taką dokładnością, jak Thomas Sjöberg nie opisał jego słabości, wad i ułomności. Autor prezentowanej dziś biografii skupił się również na prywatnym życiu reżysera oraz grzechach młodości. Sjöberg dokonał, zdawać by się mogło, rzeczy niemożliwej. Zdjął z piedestału postać światowej sławy reżysera. A przy tym skutecznie uzupełnia wiedzę czytelnika na temat Bergmana.

Oto jak Anna Nowacka-Isaksson  z „Rzeczpospolita” pisze o prezentowanej dziś pozycji:

Biografia Bergmana zagłębia się w prywatne życie reżysera. Opowiada o jego dzieciństwie, pięciu małżeństwach, w których urodziło się dziewięcioro dzieci, oraz licznych związkach.

Nowa biografia Ingmara Bergmana pt. Miłość, seks i zdrada znajduje się tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom reżysera. To także doskonała propozycja dla  Czytelników, którzy uwielbiają literaturę faktu i biografie znanych i cenionych ludzi. Ludzi, których życiorys nadaje się na filmowy hit.