Film na podstawie Obietnicy poranka, autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego już od 20 lipca 2018 roku jest dostępny także w naszym kraju! To bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Warto tutaj wspomnieć, że autor ma polskie pochodzenie i jako jedyny dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. W związku z krajową premierą filmu, na rynek trafiła również książka z nową okładką. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji słyszeć o tej powieści, koniecznie nadróbcie zaległości! Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Film na podstawie Obietnicy poranka – kilka szczegółów na temat ekranizacji

Reżyserią filmu, który na świecie już okazał się wielkim hitem, zajął się Eric Barbier. W pracy nad scenariuszem pomagała mu Marie Eynard. W główne role wcielili się: Pierre Niney oraz Charlotte Gainsbourg. Obok nich, widzowie na ekranach będą mogli podziwiać także polskich aktorów: Katarzynę Skarżankę, Martę Klubowicz i Izabelę Gwizdak.

O czym opowiada sama historia? To opowieść o niezwykłej relacji, jaka panuje między synem a matką. Bezgraniczna miłość macierzyńska, która buduje wokół dziecka iluzje wspaniałego świata, to jedno z najpiękniejszych i najczystszych uczuć. Wszechogarniająca macierzyńska miłość jest wspaniała, jednak może okazać się także ciężarem.

Bohaterem jest Romain Gary, a powieść opisuje jego życie u boku niezwykłej i zarazem szalonej matki. Mężczyzna właściwie z dnia na dzień staje się jednym z najbardziej znanych pisarzy XX wieku. Wraz z matką muszą odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Okazuje się jednak, że to kobieta ma większy problem z zaakceptowaniem niezależności syna i trudno pogodzić się jej z faktem, że Romain doskonale radzi sobie sam.

Obietnica poranka to bez wątpienia jedna z piękniejszych opowieści o miłości matki i syna. Nie od dziś wiadomo, że to życie pisze najlepsze i najbardziej poruszające historie. Prezentowana dziś powieść jest właśnie jedną z nich.

Przypominamy, że film na podstawie Obietnicy poranka w polskich kinach pojawił się 20  lipca bieżącego roku. Natomiast książkę z nową okładką znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!