Mindhunter - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Mindhunter to nie lada gratka dla wszystkich miłośników powieści kryminalnych i sensacyjnych. Jeśli dodać do tego elementy, z których słyną klasowe thrillery, powstaje mieszanka idealna. Warto też dodać, że na podstawie tej pozycji Netflix stworzył serial, który podbija serca odbiorców na całym świecie. Za reżyserię i sukces produkcji odpowiedzialny jest David Fincher, mający na koncie sukces związany z takimi tytułami jak Siedem czy Zodiak. My jednak w myśl złotej zasady książkoholików polecamy najpierw zapoznać się z wersją papierową historii. Jeśli jednak należycie do grona, które zaczęło od serialu i jest pod jego wrażeniem, nic straconego. Tym bardziej powinniście sięgnąć po książkę Mindhunter, by przekonać się, że źródło serialowej opowieści jest jeszcze bardziej wciągające.

Mindhunter – mroczne i fascynujące historie

Dlaczego książka odniosła tak olbrzymi sukces, a następnie jej serialowy odpowiednik? Bez wątpienia kluczem jest tutaj źródło opowieści, z którego czerpał John E. Douglas. A trzeba przyznać, że miał naprawdę w czym wybierać. Tym bardziej że wszystkie te historie zdarzyły się naprawdę, a on sam był ich uczestnikiem. Jak to możliwe?

Aby zrozumieć ten fenomen, trzeba najpierw przedstawić autora, który stworzył książkę pt. Mindhunter. John Douglas zaliczany jest do grona najlepszych i najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI. To właśnie on badał miejsca zbrodni, których dokonywali najgroźniejsi psychopaci. To na jego barkach spoczywała odpowiedzialność za przewidywanie kolejnych ruchów seryjnych morderców. Douglas niejednokrotnie też stawał z nimi oko w oko. Jego praca i przeżycia fascynowały tak wielu, że stał się pierwowzorem postaci agenta Jacka Crawforda z filmów o Hannibalu Lecterze.

Teraz Czytelnicy na całym świecie mają szansę poznać opowieści o najsłynniejszych zbrodniach, opisanych przez samego ich świadka. Autor zdradza tajemnice najgłośniejszych spraw i śledztw, jakie prowadził. To również opowieść o próbach wniknięcia w najmroczniejsze zakamarki umysłów psychopatów. Tylko on jeden wie, że aby dosięgnąć seryjnego mordercy, trzeba spojrzeć na świat jego oczami. Trzeba stać się bestią. Teraz i Wy macie szansę zobaczyć, jak trudne jest to zadanie i ile poświęcenia wymaga.

Książkę pt. Mindhunter znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!