Spod pióra Artura Górskiego, pisarza specjalizującego się w temacie przestępczości zorganizowanej, wyszła nowa książka. Tym razem jest to rozmowa z Jankiem Fabiańczykiem, byłym policyjnym agentem, który m.in. pracował pod przykrywką. Książka Majami. Zły pies miała swoją premierę 18 lipca, także już można ją dostać w księgarniach.

Majami. Zły pies. Nowa książka Artura Górskiego. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Artur Górski, autor m.in. bestsellerowych książek: Masa o kobietach polskiej mafiiMasa o pieniądzach polskiej mafii, które są zapisem jego rozmów z najbardziej znanym świadkiem koronnym, ponownie wprowadzi Czytelników w świat zorganizowanej przestępczości. Tym razem będziemy mogli poznać przestępcze realia z drugiej strony, z relacji policjanta – Jana Fabiańczyka.

Majami. Zły pies Artura Górskiego. Książka o niepokornym glinie

Jan Fabiańczyk jest najsłynniejszym polskim przykrywkowcem, czyli policjantem działającym pod przykrywką. Jest pierwowzorem postaci Majamiego, w którego wcielił się Piotr Stramowski w Pitbullu Patryka Vegi.

Fabiańczyk miał niezaprzeczalny udział w rozpracowaniu gangu mokotowskiego. Wszedł w jego struktury jako tajny agent policji. Później, już jako oficer kryminalny w stołecznej komendzie, prowadził śledztwo, w którego efekcie rozpracowano bandytę przypalającego swoje ofiary żelazkiem.

Przez kilkanaście lat pracował w Wydziale Kryminalnym. Był policjantem brawurowym i niepokornym, skutecznym w swoich akcjach. W stosunku do kryminalistów był bezkompromisowy. Zwolniono go dyscyplinarnie za brutalne traktowanie przestępców i trafił do więzienia za przekroczenie uprawnień. Wiadomo, w więzieniu policjant, zwłaszcza z tyloma sukcesami na koncie, nie ma lekko.

Książka Majami. Zły pies to niecenzurowana opowieść m.in. o tym, kogo nie toleruje się w polskiej policji i o tym, gdzie leży granica między dobrym a złym gliną. Jak daleko można się posunąć, żeby dopaść przestępcę?

Obecnie Jan Fabiańczyk bywa aktorem i gra w filmach Patryka Vegi (Kobiety mafii, Botoks). Jeżeli jesteście fanami książek Artura Górskiego i lubicie filmy Vegi, książka Majami. Zły pies na pewno Was zainteresuje. Jestem ciekawa, czy Górskiemu uda się powtórzyć sukces serii rozmów z Masą. Jak myślicie?

Książkę Majami. Zły pies znajdziecie tutaj.