Big Book Festival 2018

www.bigbookfestival.pl

Czy dacie wiarę, że międzynarodowy Big Book Festival 2018 w tym roku odbędzie się po raz szósty? Impreza ta znana jest również pod nieoficjalną nazwą „literacki Open’er” i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Czytelników. Tegoroczna edycja upłynie pod hasłem: Ekspedycja. Zapomnij o granicach! Gdzie i kiedy odbędzie się największy festiwal czytania w Polsce? Tego dowiecie się, czytając dalej.

Big Book Festival 2018 – więcej szczegółowych informacji

Na temat tegorocznego motywu przewodniego wypowiedziała się Anna Król, pomysłodawczyni, a zarazem dyrektor Big Book Festival. Oto jak wyjaśnia hasło wybrane na rok 2018:

Ekspedycja to coś, o czym się marzy. Emocje w czystej postaci. Mieszanka ekscytacji i obawy. Taki będzie Big Book Festival. W prawdziwym życiu nieczęsto decydujemy się na intensywne przeżycia. Wolimy wyprawy skromniejsze, które można odbywać w wyobraźni albo w odległych planach. Inaczej jest, gdy czytamy. W literaturze nie zabraknie czasu, pieniędzy ani odwagi. Wystarczy otworzyć książkę, by w jednej chwili rozpocząć dowolną wyprawę. W nieznane i nieodkryte zakamarki świata i siebie samych.

Jak co roku festiwal odbędzie się w całkiem nietypowym miejscu. Tym razem będzie to Fun Park & Arena Wspinaczkowa przy ul. Merliniego 2 w Warszawie. Zabawa potrwa od 22 do 24 czerwca i ściągnie gości aż z 20 różnych państw! W programie przewidziano ponad 50 rozmów, happeningów, wystąpień scenicznych, wielkich debat, wykładów, a także spektakl multimedialny oraz stand-up literacki. To idealne miejsce, by poznać wiele nowych książek, idei i zjawisk. Big Book Festival 2018 to obowiązkowa impreza dla każdego prawdziwego książkomaniaka. Warto tutaj wspomnieć, że międzynarodowy festiwal w stolicy Polski organizowany jest od 2013 roku. Obecnie nikt nie ma wątpliwości, że jest to jedna z największych imprez literackich w Europie.

A ponieważ wydarzenie organizowane jest tuż przed samymi wakacjami, czy można wymarzyć sobie lepszy początek wolnego czasu? My nie mamy wątpliwości, że na taką imprezę warto spakować walizkę i zaplanować urlop. A ponieważ Big Book Festival ma na celu rozwój czytelnictwa i edukację literacką, my również zachęcamy do czytania!

Całe mnóstwo książek w atrakcyjnych cenach znajdziecie tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy wybieracie się na Big Book Festival 2018!