Uniwersum Sandmana zostanie rozszerzone!

Uniwersum Sandmana zostanie rozszerzone, a informację ten podał sam twórca postaci, Neil Gaiman. Jest to bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników komiksu i twórczości samego pisarza. Jak się okazuje, uniwersum zostanie rozszerzone w postaci kolejnych, nowych zeszytów. Zaintrygowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Uniwersum Sandmana zostanie rozszerzone – oficjalna zapowiedź projektu

To właśnie Neil Gaiman zdradził, że latem tego roku planuje powrócić do świata Sandmana. Miłośnikom komiksów nie trzeba raczej przedstawiać tej kultowej już postaci. Warto jednak przytoczyć tu, chociaż garść najważniejszych informacji. Głównym bohaterem serii komiksowej jest Sandman, personifikacja władcy krainy marzeń, czyli krótko mówiąc – Sen. Neil Gaiman, tworząc tę postać, czerpał inspirację z Piaskuna, występującego w folklorze niemieckim. Ponadto Sen jest jednym z siedmiorga rodzeństwa Nieskończonych. Jego przygody rozpoczynają się od momentu, kiedy zostaje uwolniony po wielu latach niewoli u brytyjskiego maga z początku XX wieku. Bohater staje przed olbrzymim zadaniem i jednocześnie wyzwaniem – musi odbudować potęgę swojego królestwa.

Sandman jednak różni się od klasycznych bohaterów, którzy ratują świat i ludzkość. Swoje działania opiera na prawach Nieskończonych. A to nierzadko wiąże się z bezwzględnością i okrucieństwem.

Uniwersum Sandmana zostanie rozszerzone z kilku powodów. Tym najważniejszym jest 30 rocznica powstania słynnej serii. Ponadto mija również 25 lat istnienia Vertigo Comics. Premiera pierwszego zeszytu pt. The Sandman Universe zapowiadana jest na 8 sierpnia bieżącego roku. Czego mogą spodziewać się odbiorcy? Gaiman rozszerzył świat Sandmana o nowe miejsca i Domy poza Śnieniem. Kolejne komiksy, które ujrzą światło dzienne to: The Dreaming, House of Whispers, Books of Magic i Lucifer.

Warto też dodać, że przy tworzeniu spinoffów głównej serii Gaiman może liczyć na wsparcie aż czterech scenarzystów. Będą to: Dan Watters, Si Spurrier, Nalo Hopkinson i Kat Howard.

Tutaj znajdziecie wszystkie książki Neila Gaimana. Polecamy je gorąco wszystkim miłośnikom literatury fantasy. Natomiast poniżej prezentujemy Wam oficjalną zapowiedź projektu. Dajcie znać, czy Waszym zdaniem rozszerzenie Uniwersum Sandmana to dobry pomysł!