Biograficzne zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Biograficzne zapowiedzi i nowości to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego typu pozycji. Poza tym, jeśli szukacie inspirujących reportaży lub po prostu jesteście ciekawi tego, jak wyglądało życie sławnych i lubianych, trafiliście idealnie. Znajdziecie tu opowieści o ludziach, którzy nie zawsze radzili sobie ze swoją popularnością i sukcesami. Nie zabraknie jednak także pełnych nadziei i motywacji historii. Takich, które udowadniają, że ciężka praca i samodyscyplina przynoszą ogromne efekty. Wśród prezentowanych tytułów znajdują się międzynarodowe hity, jak i nasze rodzime perełki, które doczekały się nowych wydań. Koniecznie sprawdźcie, po co warto sięgnąć w tym gatunku.

Biograficzne zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Marco Pantani - kup na TaniaKsiazka.plBiograficzne zapowiedzi i nowości – Marco Pantani. Ostatni podjazd

Marca Pantaniego kochały całe Włoch i świat. W rodzinnym kraju jego występy sportowe były ważniejsze niż polityka zagraniczna. Ponadto tworzono o nim piosenki, a fani z zapałem śledzili jego kolejne poczynania. Jako jeden z siedmiu zawodników załapał się do grona wybitnych sportowców, którzy w jednym sezonie zdołali wygrać dwa najbardziej prestiżowe wyścigi kalendarza: Giro d’Italia i Tour de France. Jednak kiedy schodził z roweru, jego życie nie było tak poukładane i proste. By sobie z tym poradzić, nadużywał kokainy. Co sprawiło, że powszechnie wielbiony sportowiec pożegnał się ze światem w podrzędnym hotelu?

Książka już dostępna.

Biograficzne zapowiedzi i nowości – Tischner. BiografiaBiograficzne zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To pierwsza tego typu biografia księdza Józefa Tischnera, a zarazem dzieło w prawdziwie tischnerowskim duchu. Autorowi udało się dotrzeć do najbardziej zaskakujących miejsc i do najmniej spodziewanych świadków, dzięki czemu tworzy niepowtarzalny obraz wybitnego uczonego. Ponadto uzyskał on dostęp do rodzinnego archiwum, dzięki czemu czytelnicy zobaczą tu niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia.

Książka dostępna od 17 czerwca 2020 roku.

Potargana w miłości - zobacz na TaniaKsiazka.plBiograficzne zapowiedzi i nowości – Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej, nowe wydanie

Autorka tej biografii stworzyła niezwykły portret tej wyjątkowej artystki. W związku z tym czytelnicy mają okazję poznać ją bliżej i poczuć, że Osiecka jest im naprawdę bliska. Ponadto przedstawione przez autorkę przykłady, będące opisem różnych sytuacji z życia Agnieszki Osieckiej, potwierdzają jej silny charakter. Do tego Ryciak przytacza zabawne sytuacje, opisuje relacje poetki z córką i ukazuje ją w różnych społecznie rolach.

Książka dostępna od 8 lipca 2020 roku.

Biograficzne zapowiedzi i nowości – 26 maratonów. Moje życie w bieguBiograficzne zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Meb Keflezighi to czterokrotny olimpijczyk, amerykański biegacz, pochodzący z Erytrei. Przez osiemnaście lat sprawdzał się w dystansie na 10 000 m. Pewnego dnia postanowił spróbować maratonów. I poszło mu dobrze. Tym samym czytelnicy znajdą w tej książce nie tylko opowieść o życiu i karierze tego sportowca. Ponieważ bieganie to niezwykła metafora życia, które też wymaga wytrwałości, konsekwencji oraz taktyki na co dzień. Poza tym czytelnicy dzięki tej pozycji znajdą poglądy maratończyka na temat rodziny, tożsamości i wiary. Biografia pozwala także poznać i przyswoić cenne wskazówki, dotyczące treningów oraz żywienia.

Książka dostępna od 9 czerwca 2020 roku.

Tyle słońca - kup na TaniaKsiazka.plBiograficzne zapowiedzi i nowości – Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia, nowe wydanie

Autor biografii, Marcin Wilk, rozmawiał z mamą artystki, Haliną Szmeterling i córką, Natalią Kukulską. Poza tym dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej. Dzięki temu czytelnicy otrzymują pełny obraz kobiety mądrej, dojrzałej i niezależnej. Kobiety, która musiała podejmować decyzje kosztem własnych marzeń i która nie bała się ryzykować ani sięgać po nieosiągalne. Ponadto to także obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych. Pełna absurdów historia codziennego życia artystów zdanych wyłącznie na siebie.

Książka dostępna od 3 czerwca 2020 roku.