Kołysanka - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Kołysanki to nie lada gratka dla wszystkich miłośników powieści, której autorką jest Leïla Slimani. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele mrocznych klimatów z nutą psychologicznych historii w tle. Warto tutaj również wspomnieć, że książka w 2016 roku została nagrodzona prestiżową Prix Goncourt. Ponadto powieść doczekała się tłumaczenia aż na 43 języki, a w samej Francji wydano ponad milion jej egzemplarzy. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z tą historią, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Teraz ekranizacja powieści jest dostępna dla odbiorców na platformie VOD.

Kołysanka - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Kołysanki – zwiastun oraz kilka słów o produkcji

Oto co reżyserka i współscenarzysta, Lucie Borleteau, mówi o projekcie:

W „Kołysance” jest coś magnetycznego. Pamiętam, że miałam przedziwne zawroty głowy, jakbym patrzyła w jakąś otchłań bez dna. Ciekawe jest to, że Leïla Slimani nie potępia ani przestępczyni, ani rodziców – w ten sposób powstaje bardzo okrutny obraz współczesnego społeczeństwa, społeczeństwa, które pożera własne dzieci. (…) Uderzył mnie realizm, niemal dokumentalna precyzja tej opowieści, a jednocześnie to, jak bardzo przypomina straszne elementy baśni. Podobał mi się brak morału. Wszystko było bardzo ambiwalentne.

O czum zaś opowiada sama historia? Myriam i Paul to kochające się małżeństwo z dwójką dzieci. Wkrótce Myriam, mimo sprzeciwu męża, postanawia wrócić do zawodu adwokata. W związku z tym para zaczyna poszukiwania niani. Ich surowe oczekiwania spełnia Louise. Dzieci bardzo szybko przywiązują się do nowej opiekunki, a już niebawem staje się ona centralną postacią w rodzinie. Okazuje się, że niania jest dla nich prawdziwym wybawieniem. Wszystko to jednak trwa tylko do czasu…

Przypominamy, że ekranizacja Kołysanki będzie dostępna dla widzów od 28 maja bieżącego roku. Poniżej prezentujemy wam zwiastun produkcji. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książką, odsyłamy tutaj. Koniecznie dajcie nam znać, czy czytaliście tę powieść oraz jak wasze wrażenia!