PoradnikiRecenzje

Recenzja książki Uwolnij się! Marcina Fabjańskiego

Recenzja książki Uwolnij się!

Hej! Dziś przed Wami recenzja książki Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów Marcina Fabjańskiego. Ta pozycja przede wszystkim skierowana jest do wielbicieli kontemplacji otaczającego nas świata. Jeśli zadajecie sobie pytania: do czego dążę? Po co się tak „zabijam” w pracy, domu czy na jakimkolwiek innym polu? Czy za ten wysiłek jest jakaś nagroda? To propozycja właśnie dla was. Autor odczarowuje filozofię z niejasnych definicji i trudnych do zrozumienia haseł. Nie są to również rozważania pochłonięte przez rozmyślania nad „mieć czy być”. To nie kolejna, nudna lekcja filozofii. Czego więc możecie się spodziewać?

Recenzja książki Uwolnij się!

Recenzja książki Uwolnij się! – moje wrażenia

Propozycja jest naprawdę interesująca z kilku powodów. Przede wszystkim znajdziecie tu nauki siedmiu różnych filozofów. To wszystko w jednym miejscu. Fabjański skutecznie też udowadnia, że ich poglądy mogą pomóc współczesnemu człowiekowi w trudach dnia codziennego. Zamiast uczestniczyć w wyścigu szczurów, poleca on skupić się na kontemplowaniu małych, codziennych czynności. Tym samym krok po kroku uczy czytelników samoświadomości i uważności.

Na końcu każdego rozdziału znajdziecie ramki z lekcjami, które pomogą Wam wprowadzić w życie drobne zmiany, które w szerszej perspektywie przyczynią się do fantastycznych rezultatów. Przyznam szczerze, że to świetna zabawa i praktyka. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy my, ludzie, naprawdę żyjemy w ciągłym biegu. To dobra okazja, by na chwilę zwolnić i zastanowić się, co naprawdę jest dla nas ważne.

Recenzja książki Uwolnij się! – podsumowanie

Myślę, że jeśli filozofia zawsze Was przerażała albo kojarzyła się z czymś nudnym i ciężkim, ta pozycja odczaruje wasze spojrzenie na tę dziedzinę. Ponadto to bardzo praktyczny poradnik, z którego bez wątpienia każdy czytelnik wyniesie coś dla siebie. To cenne lekcje, które bardzo łatwo przyswoić. No i jak wspomniałam, to dobra okazja, żeby na chwilę zwolnić i rozejrzeć się dookoła. Autor na własnych przykładach i i na podstawie swojego doświadczenia przekazuje odbiorcom wiele ciekawostek. Nie tylko poznacie bliżej nauki najbardziej znanych i cenionych filozofów. Nauczycie się też żyć w zgodzie ze sobą i osiągniecie spokój ducha oraz harmonię.

Książkę znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Czy poradnik jest pomocny i ciekawy? - 7/10
7/10

Fragment recenzji

Na końcu każdego rozdziału znajdziecie ramki z lekcjami, które pomogą wam wprowadzić w życie drobne zmiany, które w szerszej perspektywie przyczynią się do fantastycznych rezultatów.